Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drogówka na rowerach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Drogówka na rowerach
23-05-2017 00:21   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Policjanci z poznańskiej drogówki jako pierwsi w Polsce pełnią służbę na rowerach. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców szczególnie tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa.

Policyjni rowerzyści z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczęli pracę jeszcze w kwietniu, ale ze względu na wyjątkowo kiepską pogodę dopiero teraz można ich zobaczyć na poznańskich ulicach.

Jest to pierwszy rowerowy patrol drogówki w Polsce. Do pełnienia patroli rowerowych policjanci zgłaszali się sami. Zostali wybrani spośród wielu chętnych. Czterech funkcjonariuszy – dwóch policjantów i dwie policjantki można zobaczyć na ulicach Poznania, tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa. Patrole są najczęściej mieszane – policjant i policjantka – wyjaśnia sierż. sztab. Patrycja Banaszak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Do ścisłych zadań policjantów należy zwracanie uwagi zwłaszcza rowerzystom, ale także pieszym i kierowcom, aby zachowywali się wobec siebie kulturalnie i stosowali się do obowiązujących na drodze przepisów. Już teraz policyjni rowerzyści są dobrze odbierani przez mieszkańców, którzy ochoczo podchodzą do policjantów i zadają im dużo pytań o ich służbę , przepisy i same rowery – dodaje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Niewykluczone, że do czwórki funkcjonariuszy dołączą jeszcze kolejni funkcjonariusze.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: