Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci ukarali 132 kierowców – dwóch straciło prawo jazdy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci ukarali 132 kierowców – dwóch straciło prawo jazdy
28-04-2017 13:12   Janusz Ludwiczak
Poznańscy policjanci podczas służby w ramach akcji "Prędkość – Zero Tolerancji" zatrzymali 132 kierowców, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Podczas pierwszego dnia akcji funkcjonariusze skontrolowali 457 pojazdów różnego typu.

Jest to kontynuacja akcji "Prędkość - Zero Tolerancji". Podczas prowadzonych działań policjanci kontrolują kierowców pod kątem przekraczania dozwolonej prędkości. Podczas pierwszego dnia akcji, w środę 26 kwietnia funkcjonariusze sprawdzili 457 pojazdów, zarówno osobowych jaki ciężarowych, busów i jednośladów.

Za przekroczenie prędkości mandatami karnymi zostało ukaranych 132 kierowców. Dodatkowo 2 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za poruszanie się z prędkością o ponad 50km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy w terenie zabudowanym – informuje mł. asp. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W całym 2016 roku w Wielkopolsce 2 821 kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W okresie od 1 stycznia do 28 lutego 2017 roku takich przypadków było 316. Jak przekonują policjanci to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Działania "Prędkość – Zero Tolerancji" potrwają do piątku 28 kwietnia. Natomiast w związku z długim weekendem majowym, policjanci w całym województwie również będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących na majowy wypoczynek. Również podczas tych działań policjanci będą zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, przypadki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i wszystkie inne sytuacje, które zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego – dodaje mł asp. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji.

.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: