Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budowniczy kościoła Chrystusa Sługi zostanie proboszczem wiejskiej parafii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budowniczy kościoła Chrystusa Sługi zostanie proboszczem wiejskiej parafii
05-05-2017 20:37   Janusz Ludwiczak
Ks. Marian Ciesielski, budowniczy kościoła przy Palacza i wieloletni proboszcz Parafii Chrystusa Sługi z końcem czerwca przestanie być proboszczem parafii na pograniczu Górczyna i Łazarza. Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował, że od 1 lipca proboszczem Parafii Chrystusa Sługi będzie ks. Rafał Czerniejewski, dotychczasowy proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach. Z kolei ks. Marian Ciesielski zostanie przeniesiony do wsi Chrzypsko Wielkie w powiecie międzychodzkim.

O tym, że ks. Marian Ciesielski nie będzie już proboszczem Parafii Chrystusa Sługi informowaliśmy 24 kwietnia. Decyzją Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dniem 1 lipca 2017 roku nowym proboszczem parafii przy ul. Palacza będzie ks. kan. mgr lic. Rafał Czerniejewski, dotychczasowy proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach.

Wiadomo już, że ks. Marian Ciesielski od lipca będzie parafii św. Wojciecha w Chrzypsku Wielkim w powiecie międzychodzkim.

Po konsekracji kościoła poprosiłem Ks. Arcybiskupa o zmianę parafii. Hasło tego roku duszpasterskiego Mówi: Idźcie i głoście. No to je wypełniam. Czekam na dekret do nowej parafii – wyjaśnia ks. Marian Ciesielski, proboszcz Parafii Chrystusa Sługi.

Ks. kan. mgr lic. Marian Ciesielski urodził się 3 maja 1966 r. w Mochach, w okolicach gdzie znajduje się Przemęcki Park Krajobrazowy. Ukończył II LO w Lesznie. Następnie poszedł do Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. W maju 1991 r. przyjął święcenia kapłańskie, które udzielił ks. abp Jerzy Stroba.

Przez trzy lata był wikariuszem w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Jest inicjatorem powstania nowego kościoła przy ulicy Palacza, którego budowa ruszyła w 2005 roku. Nie raz mieszkańcy mogli go więc zobaczyć w roboczej odzieży przy prowadzonych pracach.

Ks. Marian Ciesielski w 2008 roku otrzymał tytuł "Człowiek Roku Łazarza". W październiku zeszłego roku podczas konsekracji kościoła przy ul. Palacza ks. arcybiskup Stanisław Gądecki mianował proboszcza Parafii Chrystusa Sługi kanonikiem honorowym.

Ks. Marian słynie również z nietypowych instalacji, które pojawiały się przed kościołem na Palacza. W marcu 2011 r. mieszkańców zaniepokoiły wystające nogi i ciało mężczyzny, który nie dawał oznak życia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja. Okazało się, że był to manekin, który był elementem happeningu zorganizowanego przez proboszcza i wikariusza. Akcja miała na celu przypomnieć, o rozpoczętym Wielkim Poście. Stąd na samochodzie pojawiły się kartki z napisami: "A może Twoja dusza potrzebuje remontu? Pamiętaj duchowy tuning - Wielki Post!". Po interwencji policji i pogotowia manekin został usunięty.

Z kolei pod koniec listopada ubiegłego roku przed kościołem pojawiły cztery krzesła a przy nich maszyna do pobierania biletów ze wskazówkami jak dobrze przeżyć czas. Nie była to poczekalnia do gabinetu lekarskiego czy urzędu, ale instalacja przypominająca o zbliżającym się Bożym Narodzeniu.

Rok wcześniej przed wejściem do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza pojawiła się pralka, a nad nią rozwieszone pranie z ubrankami dziecięcymi i napis "Przygotuj serce a nie ubranie".

Podobne przekazy dla wiernych pojawiały się również latem. W 2012 r. przed kościołem zawisł hamak, a obok niego bilbord z napisem: "Pokój tchnij w serce me bym odpoczął... bym odpoczynkiem chwalił Ciebie, Panie mój".


Komentarze (8)

01-06-2017 15:01:04
parafianka
Niech Antkowiaka zmienią. Nic nie robi tylko się młodymi wysługuje. Ani nie spowiada ani nie ma mszy wieczornych, na kazaniach bredzi... wielki prałat od boleści wszelkiej.... Wszystko by o nim dobrze mówili...
08-05-2017 13:24:48
gorczynska
Drodzy mieszkańcy parafii Chrystusa Sługi warto się zastanowić dlaczego Ks. Proboszcz odchodzi, nie zawsze może docenialiśmy naszego Wielebnego Ks. Proboszcza Mariana ile dla naszej wspólnoty zrobił a teraz słychać różne głosy że dlaczego.?, Jak przyszedł do nas, zastał goły plac bez Kościoła i plebani ,, niektórzy już zapomnieli,, a teraz możemy podziwiać wspaniała Świątynię . W sercu bardzo szkoda ze tracimy tak wspaniałego Duszpasterza, ale jak powiedział żeby poznać siebie potrzeba wypłynąć na głębie . Ja życzę z całego Serca powodzenia i życzliwości w każdym miejscu Ks. Kan. Marianowi .
06-05-2017 23:09:35
Kuźnicza
Wielka szkoda. Jeżeli ks. Marian faktycznie sam poprosił o przenosiny to jestem zawiedziona. Tak się nie robi.
06-05-2017 18:08:27
kaśka
To fajnego będziemy mieli teraz proboszcza. Ciekawe czy przeniesie figurę Jezusa - pomnik Wdzięczności z Kościelnej... Parafia która była postępowa stanie się teraz prawicowym radiomaryjnym zaściankiem. Dziękujemy arcybiskupowi.
06-05-2017 12:44:03
paraf
100 Jezior nie wątpimy , ze przyjmiecie z otwartymi ramionami ks.Mariana nam tylko szkoda , że tracimy ksiedza ktòry jest dla ludzi tak otwarty, zbudował piękny kosciòł w ktorym chce się być i uczestniczyć. Z drugiej strony dostajemy informację o nowym księdzu , o którym przeczytasz i nasluchasz się samych niepochlebnych opinii. I masz wizję, że caly dotychczasowy trud , praca może pójść na marne.....Chrzypsko jest piękne , na pewno będziemy częstymi gośćmi :-).
05-05-2017 21:36:29
w
Jaka degradacja? Ksiądz przez tyle lat się ciężko napracował na Łazarzu, to teraz może zamieszkać w nowym, jakże pięknym miejscu. Pozdrawiam!
05-05-2017 20:48:37
były wierny
Ale degradacja. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Ciekawe co przeskrobał. Pamiętacie z x. Mintą od Anny było to samo. Potem okazało się, że zadłużył parafię na ponad 20 tys. zł. Cóż, ale kościół oczywiście wszystko zamiecie pod dywan, a ciemny lud to kupi...
05-05-2017 20:40:54
100 jezior
Drodzy mieszkańcy parafii Chrystusa Sługi zapewniamy, że przyjmiemy Waszego a od lipca już naszego Księdza Proboszcza z godnością i otwartymi ramionami. Przyjedźcie i zobaczcie tutaj mieszkają też dobrzy cywilizowani ludzie. Cieszymy się bardzo, że JE Arcybiskup oddał naszą parafię w tak Godne ręce. Kochani mieszkańcy Górczyna i Łazarza bądźcie spokojni o swojego księdza i zapraszamy do naszej pięknej krainy w odwiedziny do Waszego Dobrodzieja.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

21

wrz

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki na zakończenie lata . W programie: animacje dla dzieci "Skarb Piratów", występ zespołu muzycznego oraz wieeelkie grillowanie.

22

wrz

10:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
"W harmonii z naturą - początki tańca Hula" - hawajskie spotkania na Łazarzu

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: