Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sklepach będzie strajk - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sklepach będzie strajk
01-05-2017 23:39   Janusz Ludwiczak
We wtorek, 2 maja sklepy czynne będą normalnie, jednak klienci robiący zakupy w dyskontach sieci Biedronka, a także w kilku innych supermarketach muszą uzbroić się w cierpliwość, a to za sprawą strajku włoskiego, którzy zapowiedzieli pracownicy. Do kas mogą tworzyć się duże kolejki.

Powodem strajku włoskiego jest protest pracowników sklepów w sprawie podwyżki pensji i lepszych warunków pracy.

Najwięcej jest Biedronek, bo to w tej sieci zrodził się pomysł zorganizowania protestu. W akcji wezmą tez udział m. in. pracownicy sieci Auchan, Tesco, Decathlon, Dino, Makro. Zainteresowanie pracowników akcją przerosło nasze oczekiwania. To pokazuje, jak złe nastroje panują w branży handlowej i jak bardzo zdeterminowani są pracownicy – powiedział podczas konferencji prasowej Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

Na czym będzie polegać strajk? Pracownicy będą "przesadnie skrupulatnie i dokładnie wykonywać powierzone obowiązki i przestrzegać obowiązujących w danym sklepie procedur". Klienci mają otrzymywać ulotki z informacjami o przyczynach protestu.

Pracownicy nie wykluczają kolejnych protestów.


Komentarze (2)

05-05-2017 11:35:00
Negatyw
Markety i galerie handlowe, powinny być czynne 24h i tyle w temacie... (!!!).
02-05-2017 13:11:50
morlock
Czytajta ze zrozumieniem: Z całym szacunkiem dla Personeli dyskontów, jestem ciekaw na czym ten włoski strajk polega? Będziecie ważyć towar na kasie 10 min. z dokładnością do pierdyliona promila? Można i tak. Chodzę po łazarskich dyskontach i też mnie jaśnista k...a bierze na warunki Waszej pracy. Jedna osoba na kasie mimo ku*wicy kolejkowiczy. Reszta personelu rozkłada towary na półkach i patrzy nam na łapy byśmy czegoś nie zaYeBALI. A mimo wszystko zachowujecie kulturę i uprzejmość w stosunku zarówno do klienta jak i "klienta" [o płci chama nie wspomnę bo tu znak równości można postawić między samcem i samicą (sic!)] Współczuję Wam bo macie ciężką pracę a IQ pewnie wyższe niż moje. Zrozumcie proszę że większość klientów docenia Waszą ciężką pracę więc w swoim i ich imieniu dziękuję i przepraszam.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: