Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sklepach będzie strajk - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sklepach będzie strajk
01-05-2017 23:39   Janusz Ludwiczak
We wtorek, 2 maja sklepy czynne będą normalnie, jednak klienci robiący zakupy w dyskontach sieci Biedronka, a także w kilku innych supermarketach muszą uzbroić się w cierpliwość, a to za sprawą strajku włoskiego, którzy zapowiedzieli pracownicy. Do kas mogą tworzyć się duże kolejki.

Powodem strajku włoskiego jest protest pracowników sklepów w sprawie podwyżki pensji i lepszych warunków pracy.

Najwięcej jest Biedronek, bo to w tej sieci zrodził się pomysł zorganizowania protestu. W akcji wezmą tez udział m. in. pracownicy sieci Auchan, Tesco, Decathlon, Dino, Makro. Zainteresowanie pracowników akcją przerosło nasze oczekiwania. To pokazuje, jak złe nastroje panują w branży handlowej i jak bardzo zdeterminowani są pracownicy – powiedział podczas konferencji prasowej Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

Na czym będzie polegać strajk? Pracownicy będą "przesadnie skrupulatnie i dokładnie wykonywać powierzone obowiązki i przestrzegać obowiązujących w danym sklepie procedur". Klienci mają otrzymywać ulotki z informacjami o przyczynach protestu.

Pracownicy nie wykluczają kolejnych protestów.


Komentarze (2)

05-05-2017 11:35:00
Negatyw
Markety i galerie handlowe, powinny być czynne 24h i tyle w temacie... (!!!).
02-05-2017 13:11:50
morlock
Czytajta ze zrozumieniem: Z całym szacunkiem dla Personeli dyskontów, jestem ciekaw na czym ten włoski strajk polega? Będziecie ważyć towar na kasie 10 min. z dokładnością do pierdyliona promila? Można i tak. Chodzę po łazarskich dyskontach i też mnie jaśnista k...a bierze na warunki Waszej pracy. Jedna osoba na kasie mimo ku*wicy kolejkowiczy. Reszta personelu rozkłada towary na półkach i patrzy nam na łapy byśmy czegoś nie zaYeBALI. A mimo wszystko zachowujecie kulturę i uprzejmość w stosunku zarówno do klienta jak i "klienta" [o płci chama nie wspomnę bo tu znak równości można postawić między samcem i samicą (sic!)] Współczuję Wam bo macie ciężką pracę a IQ pewnie wyższe niż moje. Zrozumcie proszę że większość klientów docenia Waszą ciężką pracę więc w swoim i ich imieniu dziękuję i przepraszam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: