Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park zamiast ogródków działkowych przy Potockiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park zamiast ogródków działkowych przy Potockiej?
25-04-2017 22:15   Janusz Ludwiczak
Place zabaw i otwarte przestrzenie dla mieszkańców – tak może za kilka lat wyglądać teren, w którym mieszczą się obecnie ogródki działkowe w obrębie ulic Potockiej, Kolejowej, Hetmańskiej i Dmowskiego. W środę odbędzie się drugi etap konsultacji społecznych w sprawie stworzenia planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

W połowie 2014 roku Rada Osiedla Św. Łazarz wyszła z inicjatywą przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar pomiędzy ulicami: Dmowskiego, Hetmańską, Kolejową i Potockiej. W styczniu 2015 r. Rada Miasta Poznania przyjęła projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia dokumentu, który ma uchronić ogródki działkowe przed zabudową. Dwa lata temu odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjnego, podczas którego projektanci z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej omówili uwarunkowania i założenia do projektu planu miejscowego oraz zebrali sugestie i opinie od mieszkańców o czym więcej w artykule: Park zamiast ogródków działkowych na Potockiej? {WIDEO}

Teraz odbędzie się II etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Potockiej i Kolejowej" w Poznaniu.

Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie omówienie uwarunkowań i założeń do projektów planów oraz zebranie sugestii odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego 50.


R E K L A M A

Komentarze (20)

27-04-2017 10:49:40
nieka
Zgadzam się z Panią Hanią, Pani M. " to tereny tuż przy drogach o bardzo dużym natężeniu ruchy, więc o odpoczynku mowy nie ma", a jak powstanie park to wtedy będzie mniej hałasu z ulic? Myślę, że mieszkańcy z pobliskich bloków będą mieli większy hałas, bo nie będzie tyle zieleni. Lista oczekujących na mieszkania jest dużo większa, niż planowane 400 mieszkań...ludzie czekają po naście lat. Fakt może i mur nie wygląda estetycznie, ale został postawiony ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ są włamania i kradzieże. Mieszkańcy ul. K. Potockiej chcieliby park, a nie mogą znieść spotkań sąsiadów przy "Łazarskiej Wierzbie" i proszą o likwidacje ławek, huśtawek i drabinek dla dzieci...bo za bardzo wrzeszczą między blokami...Jestem jak najbardziej "za" tworzeniem parków, obiektów sportowych i innych miejsc dla społeczności, ale w miejscach gdzie stoją ruiny....zamiast betonu zrobić zieleń...
26-04-2017 14:40:12
Brandt
Świetny pomysł z parkiem. Popieram w pełni
26-04-2017 14:33:19
morlock
Na początku - nie czytałem Was szesnaścioro postowiczów. Ale siedziałem w szklarniach, ogrodach, sadach i na rowach (stąd też jest biznes, "ekoniedoinformowańcy") 20 lat i zakrzyczę autorowi - ZAMIENIA STRYJEK SIEKIERKĘ NA KIJEK. Jest czworokąt ulic - Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera/tory PKP czylii zasiedziały teren przez romskie nacje (jak przy Czchosłowackiej) TO WYKORZYSTAĆ. Działkowicze z przedmitowuch ogródków produkują więcej tlenu niż zużywa buractwo z "administracji" osiedla łazarz. Bo działki produkują więcej tlenu niż wy radni nawet kradnąc pierdylion lat. A osoba i jej rodzina głosująca za zniszczeniem działek powinna zostać wykluczona spod opieki wszystkich pulmonologów. Nawet tych spoza NFZ.
26-04-2017 12:40:49
poznanianka
Szanowni Dyskutanci .Co dziennie idę ul. Kolejową i trasą zieleni, obok ławek na ul.Hetmańską, w kierunku przystanku tramwajowego..Na ławkach siedzą mieszkańcy.I owszem popijają piwo. Sa też mamy z dziećmi .Pod wieczór na trawniku biegają psy, a ich właściciele w grupach dyskutują.Skwer teraz wiosną wygląda slicznie. Forycja i kwitnące drzewa.Bywa ,że przez kilka dni są pełne kosze śmieci .To brak dozoru ze strony miasta.Pozwólmy ludziom uczyć się w kulturalny sposób spędzać czas i odpoczywać .Nie izolujmy tych " innych ".A miasto niech dba o utrzymanie porządku , systematycznie.Lepiej tak jak sikanie i zostawianie puszek po bramach.A co do ogrodków działkowych , to niech ich użykownicy pokażą ,że sprzątają śmieci. Wokół brud i smród.
26-04-2017 11:55:51
Twój sąsiad
@Neo, zaskoczę Cię, ale na chodnikach załatwiają się take, ludzie, ostatnio z resztą byłem tego świadkiem przy szkole 77. Tak, szedł facet, zdjął pory i "na legalu" zaczął... tu sobie dopisz, wymaluj. Idąc dalej, dzieci, które załatwiają się na widoku. Można się doczepić do wszystkiego, a co do worków, normą jest w Austrii że w parkach są specjalne kosze na odchody i można z nich pobrać czyste worki, aby sprzątnąć "szczęście" po czworonogu.
26-04-2017 10:37:04
Lol
Park to zły pomysł? To co może wielki parking, piąta nitka hetmańskiej albo może centrum handlowe
25-04-2017 22:39:13
Amicus
Po co w takim razie remontować chodniki, jak cały czas są zasrywane przez psy? Analogiczne pytanie do tego po co tworzyć park.
22-04-2017 23:36:24
Neo
Psie kupy i pijacy górą!!!! Wspaniały pomysł. Wystarczy zobaczyć jak "zbierają" właściciele psów kupy po swoich pupilach w parku przy działkach od strony kolejowej. Syf!!! Strach z dzieckiem na rower wyjść. Psy jak krowy biegają bez kagańców i "walą" odchody gdzie się da. Dodatkowo lumpy co piją na każdej ławce. Taki park po działkach chce nam zafundować miasto??? No brawo. Nie dość, że chodniki są "zrobione" przez psie kupy, to jeszcze park potrzebny, hahaha. Więcej takich pomysłów. Nie ma to jak Poznan Know How
22-04-2017 23:21:11
Andrzej
W połowie tych działek przechodzi dróżka między ul. Klaudyny a ul. Hetmańską. Działkowcy dbają by przechodzący tam ludzie robili to po raz ostatni - syf, kiła i malaria!
22-04-2017 19:47:18
Dziadek
Mocno boli głowa
22-04-2017 14:14:56
M.
@Do Olga, dlaczego miasto (czyli my, podatnicy) mamy zagwarantować właścicielom worki na psie odchody? Twój pies, Twój obowiązek. Natomiast same nieczystości możesz wyrzucić do każdego kosza na śmieci, jego zawartość i tak w całości ląduje w spalarni śmieci. Piszesz "ale dla tych co uważają, że powinny być na obrzeżach, mam propozycję. Na obrzeżach niech zamieszkają same pz i inni przyjezdni, bo oni mi przeszkadają, brzmi krzywdząco?" No to konkretnie jaką masz propozycję, bo nie za bardzo rozumiem? W miejscu tych konkretnych ogródków ma powstać park, coś w tym złego? Ptaki dalej będą miały swoją miejską enklawę, mieszkańcy Łazarza i Wildy zyskają miejsce na spacery i na odpoczynek od betonu.
22-04-2017 08:44:10
Do Olga
Taaak, wiecej molochów, więcej bloków. Zlikwidujmy kościół MBB i Św. Anny, arenę i postawmy bloki. Wszędzie betonowe szkarady, jak na rogu Potockiej i Kolejowej, nie zapomnijmy przy okazji wyciąć wszystkich drzew, bo bloki być muszą. Na tych ławeczkach jest bardzo dużo rodzin z dziećmi, z resztą świadczą o tym kolorowe rysunki, ale najlepiej powtarzać plotki. A co do piesków, legenda głosi, że miał być tam wybieg, ale jak zawsze na obietnicach się skończyło. Szkoda, że miasto nie dba o worki i pojemniki na odchody. Nie rozumiem komu te ogródki przeszkadzały, ale dla tych co uważają, że powinny być na obrzeżach, mam propozycję. Na obrzeżach niech zamieszkają same pz i inni przyjezdni, bo oni mi przeszkadają, brzmi krzywdząco? Proponuję wyjść kiedyś w weekend, o 5 rano na spacer i delektować się śpiewemnptaków, może ktoś zacznie w końcu myśleć i przestanie klepać głupoty...
21-04-2017 18:17:24
Bazyli
1) Żal mi działkowiczów, którzy latami dbali o swe ogródki. 2) W parku nie będzie ciszy by się zrelaksować - zbyt głośna jest Hetmańska i zbyt wiele spalin. 3) Zauważmy, że pomimo ustawionych kilka lat temu ławek przy Kolejowej i Hetmańskiej nikogo tam nie widać (hałas z ulicy) oprócz właścicieli psów...
21-04-2017 15:46:09
Olga
Uważam , że powinno powstać osiedle mieszkaniowe ! Nie jakiś moloch ale dosłownie kilka bloków( 2-3) w tak dobrze skomunikowanym miejscu i oczywiście w otoczeniu dużej ilości zieleni i infrastruktury. Były plany na budowę marketu po drugiej stronie Hetmańskiej i też byłam "ZA", bo wówczas uporządkowany zostaje cały teren. Piszę o tym w kontekście planów rozbudowy ul. Kolejowej , planów autobusowych na tej ulicy, przedłużenia trasy "Pestki"itp. Moim zdaniem nareszcie tak piękny teren byłby sensownie rozwiązany. Twórzmy zieleń mądrze a nie jako siedziska dla meneli i pijaczków . Wieczorami będziemy bali się przejść do tramwaju
21-04-2017 12:54:16
Amicus
Będą psie kupy, będą pijacy, będzie syf to nie warto robić czegoś pozytywnego czym jest park... Czy z tego powodu mają umrzeć dobre pomysły, inicjatywy. Wystarczy większa aktywność municypalnych, większa i skuteczniejsza karalność i można ten problem rozwiązać.
21-04-2017 11:31:13
M.
@Haniu pojemniki na bioodpady, to nie pomysł urzędników miejskich, ale konsekwencja nowelizacji prawa o segregowaniu odpadów. Ewentualne skargi proponuję wysłać na adres p. Szydło. Wracając do meritum - kiedyś ogródki działkowe były na obrzeżach miast i wtedy mogły spełniać funkcje rekreacyjne. Obecnie to tereny tuż przy drogach o bardzo dużym natężeniu ruchy, więc o odpoczynku mowy nie ma. Co gorsza, część działkowiczów uprawia na nich owoce i warzywa. Prawdziwym problemem jest kwestia mieszkających tam ludzi, z których część nie ma możliwości finasowych, żeby znaleźć inne miejsce lokum. Podobno w tym roku miasto ma oddać do użytku 400 nowych mieszkań komunalnych, w kolejnych latach więcej, czyli przy dobrym planowaniu można kwestię mieszkańców ogródków rozwiązać. Lepszy park służący mieszkańcom 2 dzielnic, niż slumsy ogrodzone murem (z góry przepraszam mieszkańców, mam na myśli wygląd terenu, a nie ludzi).
21-04-2017 10:30:25
Hania
Kolejny beznadziejny pomysl UM Poznan. Niszczyc zielen a potem posadzic kilka drzewek, ktore nie rosna wyzej jak 5-6 m a nastepnie pozwolic zasrac teren przez czworonogow bo ich wlasciciele nie sprzataja kup. Po co zielone pluca dla Lazarza ? bo takimi sa ogrodki dzialkowe. Lepiej park z rahitycznymi drzwkami a w nim zrobic sralnie i moze basenik na od czasu do czasu zdychajace ryby ? oraz naustawiac lawki, ktore przeniesie sie z ulic Lazarza bo na nich siedza bezdomni i uzaleznieni, lepiej bedzie usadowic ich w parku, tak ich nie bedzie widac, nie ? Nie znam ludzi, ktorzy siedza w UM ale mozna ich poznac poprzez ich dzialania, jak zwezenie Glogowskiej, brak remontu na Kolejowej, rowery krolami ulic, a teraz likwidacja ogrodkow oraz zmuszanie mieszkancow i Spoldzielni do zakupu pojemnikow na odpady biodegradowalne i ich czyszczenie !!! Juz tak smierdzi ze smietnikow a teraz jeszcze dodatkowe smietniki ???? Niech sie nareszcie UM Poznan i p.Jaskowiak obudza ze snu...rowery, sciezki rowerowe, niszczenie zieleni, nowe pojemniki na resztki jedzenia co jeszcze ??? Wy w UM Poznan macie pracowac dla mieszkancow, wszystkich mieszkancow a nie dla wlasnych ambicji i 4-5% rowerzystow i wlascicieli psow. Co to jest prywatne podworko Poznan gdzie urzednik decyduje bez brania pod uwage zdania mieszkancow ??? Konsultacji Goap nie przeprowadzil zadnych w zwiazku z nowymi pojemnikami na biosmieci i ich czyszczenie. Moze postawimy te pojemniki pod oknami p.Jaskowiaka i urzednikow z UM ? Wtedy poczuja smrod swoich decyzji. Niestety za duzo ciosow w glowe podczas meczow bokserskich.
21-04-2017 10:02:18
nieka
Może i kapitalny, ale nie dla ludzi, którzy od kilkunastu lat dbają o swoją działkę na tym terenie...Jest wiele innych miejsc, na których można zaaranżować takie pomysły. Działki po drugiej stronie ul. Hetmańskiej stoją nadal puste, choć zostały odebrane ludziom jakieś 15 lat temu....I po co ? Po to, żeby śmietnik tam był? Lepiej zadbać o te parki, które już istnieją...
21-04-2017 09:56:06
Vel
Nie zgodzę się z przed mówcą. Wyjdzie z tego następna kupa jak po drugiej stronie Hetmańskiej. A tamte ogródki działkowe po wyburzeniu stoją nie ruszone od lat. Nie ważne czy tamten teren jest prywatny czy miasta. Śpieszyli się z wywaleniem działkowców a teraz ten teren straszy. A tak naprawdę co im przeszkadzają ogródki działkowe? Przynajmniej ludzie z okolicy mogą odpocząć. A park w tamtej części Łazarza skończy jako mekka dla lumpów i pijaczków. Tak jak skwer który sąsiaduje z tymi ogródkami działkowymi.
21-04-2017 08:19:22
Amicus
Kapitalny pomysł. Aż ciężko uwierzyć, bo w ostatnich latach miasto wydawało zgodę na budowanie wielkopowierzchniowych marketów w podobnych miejscach. Pomysł z parkiem naprawdę idealny!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: