Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park zamiast ogródków działkowych przy Potockiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park zamiast ogródków działkowych przy Potockiej?
25-04-2017 22:15   Janusz Ludwiczak
Place zabaw i otwarte przestrzenie dla mieszkańców – tak może za kilka lat wyglądać teren, w którym mieszczą się obecnie ogródki działkowe w obrębie ulic Potockiej, Kolejowej, Hetmańskiej i Dmowskiego. W środę odbędzie się drugi etap konsultacji społecznych w sprawie stworzenia planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

W połowie 2014 roku Rada Osiedla Św. Łazarz wyszła z inicjatywą przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar pomiędzy ulicami: Dmowskiego, Hetmańską, Kolejową i Potockiej. W styczniu 2015 r. Rada Miasta Poznania przyjęła projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia dokumentu, który ma uchronić ogródki działkowe przed zabudową. Dwa lata temu odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjnego, podczas którego projektanci z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej omówili uwarunkowania i założenia do projektu planu miejscowego oraz zebrali sugestie i opinie od mieszkańców o czym więcej w artykule: Park zamiast ogródków działkowych na Potockiej? {WIDEO}

Teraz odbędzie się II etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Potockiej i Kolejowej" w Poznaniu.

Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie omówienie uwarunkowań i założeń do projektów planów oraz zebranie sugestii odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego 50.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: