Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Idź po lewej, stój po prawej" - taka zasada będzie obowiązywać na dworcu Poznań Główny? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Idź po lewej, stój po prawej" - taka zasada będzie obowiązywać na dworcu Poznań Główny?
15-03-2017 12:43   Janusz Ludwiczak
Troje licealistów z dwóch łazarskich ogólniaków - Marcinka i "Dwójki" wpadło na pomysł, by na schodach ruchomych na dworcu Poznań Główny została wprowadzona zasada "Move left, stand right". Zgodnie z zasadą z bagażami mielibyśmy stać po prawej stronie schodów ruchomych, a osoby spieszące się miałyby chodzić lewą stroną. Takie zasady obowiązują w wielu miastach na świecie, również stosują ją warszawiacy zarówno na dworcu jak i stacjach metra czy w centrach handlowych.

Pomysłodawcami inicjatywy są Bartosz Douglas-Milne, Łukasz Kopczyński oraz Mateusz Ziółkiewicz, uczniowie I LO i II LO.

Jest to idea, która usprawnia przepustowość na schodach ruchomych. Ludzie, którzy się spieszą przejdą stroną lewą, a osoby, które mają bagaż przejdą prawą stroną – przekonuje Bartosz Douglas-Milne.

Lewa strona przeznaczona byłaby dla osób bardziej mobilnych, spieszących się. Pomysł jest banalny. Takie zasady obowiązują na całym świecie, również w Warszawie. Mieszkańcy stolicy sami dostrzegli ten problem i wprowadzili takie zasady. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększy się przepustowość na schodach – wskazuje Mateusz Ziółkiewicz.

Ponad 1700 osób wypełniło formularz, który dostępny jest na stronie akcji. 90% ankietowanych opowiedziało się, że takie rozwiązanie należy wprowadzić. Udało nam się zebrać ponad 500 podpisów pod petycją w sprawie wprowadzenia zmian – dodaje Łukasz Kopczyński.

Inicjatywę tą popierają poznańscy radni.

Cieszy nas, że młodzi ludzie mają fajne pomysły. Jest to rozwiązanie, które poprawia funkcjonalność miasta, zarówno dla ludzi starszych jak i młodszych – uważa Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych PO.

Pod petycją podpisały się osoby, które podróżują po różnych miastach i widzą, że takie rozwiązanie już funkcjonuje. Dlaczego nie wprowadzić go w Poznaniu – podsumowuje Mateusz Rozmiarek, radny miasta Poznania z PiS.

Pomysłodawcy zamierzają w tej sprawie rozmawiać z PKP.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

do 25-01-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Agro Premiery

26

sty

Polska * Poznań * Łazarz
33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - "dla onkologii i hematologii dziecięcej"

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
"Barwy organów Poznania" - koncert w wykonaniu Koła Artystyczno-Naukowego Organistów Akademii Muzycznej w Poznaniu
- w programie m.in. J.S. Bach czy F. Mendelsshon

07

lut

18:00
I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
TEDxMarcinekSchool

11

lut

do 14-02-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: