Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie plan miejscowy dla Wolnych Torów. PiS: "Miasto blokuje rządowy program Mieszkanie+" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie plan miejscowy dla Wolnych Torów. PiS: "Miasto blokuje rządowy program Mieszkanie+"
15-03-2017 01:09   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Wolne Tory", czyli obszaru o powierzchni ok. 118 hektarów, położonego pomiędzy Wildą, Łazarzem a dworcem Poznań Główny i ulicą Hetmańską. Zdaniem radnych PiS plan miejscowy opóźni o kilka miesięcy budowę mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

"Wolne Tory" to obszar o powierzchni ok. 118 hektarów, położony pomiędzy Wildą a Łazarzem, od dworca Poznań Główny po ulicę Hetmańską. Teren ten w znacznej części należy do PKP i ZNTK. Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania podejmowała decyzję w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu miasta.

Zdaniem radnych PiS plan miejscowy opóźni o kilka miesięcy budowę mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

Już od ćwierćwieku - od 1990 roku teren ten powinien być objęty planem miejscowym. W 2015 roku został rozstrzygnięty międzynarodowy konkurs na koncepcję zagospodarowania Wolnych Torów. Już wtedy pytałem dlaczego nie wywołujemy planu miejscowego. Co się zmieniło panie prezydencie od półtora roku, że nagle jest potrzeba wywołania planu miejscowego. Kiedy słyszymy, że agenda rządowa chce wybudować ogromną ilość tanich i dostępnych mieszkań, alternatywnych dla oferty deweloperskiej nagle wywołuje się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wstrzymuje to o co najmniej 9 miesięcy wydanie warunków zabudowy. Nasuwa mi się tu wątek polityczny – pytał radny PiS Adam Pawlik.

Pan radny ma teorię spiskową. Po rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego podjęliśmy rozmowy z PKP dotyczące tego jak zabezpieczyć tereny na Wolnych Torach pod przestrzeń publiczną typu drogi, parki, kościoły. Na targach Budma dowiedzieliśmy się, że nagle mają powstać mieszkania w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Fachowcy szybko obliczyli, że 15 tysięcy mieszkań tam się nie zmieści. To nieprawda, że wywołanie planu miejscowego skutkuje obowiązkiem zawieszenia decyzji o warunkach zabudowy. Dla nas priorytetem jest znalezienie wspólnej koncepcji dla terenu Wolnych Torów i zagospodarowanie serca miasta, jednego z najważniejszych w Polsce – odpowiedział wiceprezydent Maciej Wudarski.

Za sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego opowiedziała się większość Rady Miasta. Przeciw był jedynie klub PiS.


Komentarze (2)

17-03-2017 07:29:37
Negatyw
Miejmy nadzieję, że "dobra zmiana", zostanie w końcu w całości zablokowana. WSTYD!!!!
15-03-2017 12:52:03
Brandt
Brawo radni! To zbyt ważny teren naszego miasta by pozwolić sobie na stworzenia tam jedynie zagłębia tanich mieszkań. Działaniem politycznym (kiełbasą wyborczą) jest właśnie forsowanie na szybko i na siłę budowy tanich mieszkań dla "suwerena". 500 + już dostał więc teraz czas na tanie mieszkania. Takie rzeczy w Poznaniu nie przejdą!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: