Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto razem z PKP powołało zespół ds. Wolnych Torów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto razem z PKP powołało zespół ds. Wolnych Torów
28-02-2017 00:49   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Na Wolnych Torach ma powstać wielofunkcyjna dzielnica z nowoczesnym osiedlem mieszkaniowym nawet na 15 tysięcy rodzin, biurowcami oraz terenami do wypoczynku i rekreacji. Działania związane z zagospodarowaniem tego terenu koordynuje Zespół ds. terenu Wolnych Torów, który właśnie rozpoczął pracę.

W pracach wspólnego zespołu roboczego uczestniczą przedstawiciele: PKP, BGK Nieruchomości, a także Miasta, tj. Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Urbanistyki i Architektury, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz ZDM. Współpraca ma zaowocować opracowaniem m.in. spójnej koncepcji zagospodarowania terenu Wolnych Torów oraz stworzeniem tam nowej, atrakcyjnej dzielnicy miasta łączącej - zarówno funkcjonalnie, jak i przestrzennie - Łazarz z Wildą.

To jest przestrzeń, której nie możemy zmarnować. Mamy świadomość, że naszym obowiązkiem jest zrobienie wszystkiego w taki sposób, by ten teren został w sposób maksymalnie profesjonalny i spójny zagospodarowany, by powstała tam dzielnica dobrze skomunikowana z resztą miasta, z wysokiej jakości architekturą – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Partnerami miasta w realizacji tego zadania są PKP oraz bank BGK Nieruchomości. Kolej - właściciel części Wolnych Torów - planuje komercyjną inwestycję na tym terenie.

PKP realizuje nową strategię, tzn. nie chce wychodzić z tych inwestycji, sprzedając swoje grunty, ale długofalowo nimi zarządzać. Dlatego będziemy kładli nacisk na jakość zarówno wykonania, jaki architektury oraz urbanistyki, by wartość tych nieruchomości rosła w czasie. Zamierzamy zagospodarować część północną Wolnych Torów, głównie między ulicami Matyi a ul. ks. Jakuba Wujka, realizując na tym obszarze nowoczesne biurowce. Chcemy, by były one immanentną częścią wielofunkcyjnej dzielnicy, jaką będą Wolne Tory – zapowiedział Michał Beim, członek zarządu PKP S.A.

Oprócz biurowców, na Wolnych Torach powstaną budynki mieszkaniowe, w tym także w ramach programu Mieszkanie Plus. W ramach inwestycji na Wolnych Torach może powstać nawet 15 tysięcy mieszkań.

Dla nas jako BGKN projekt poznański jest jednym z najbardziej prestiżowych, ale też jednym z najbardziej kompleksowych. Zdajemy sobie sprawę, że Mieszkanie Plus to tylko jeden z wątków całego przedsięwzięcia architektonicznego i urbanistycznego. Dla nas ważne jest to, by w naszych rozwiązaniach - poza architekturą - uwzględniona została cała urbanistyka terenu. Chcemy, by nasze projekty były przyjazne dla mieszkańców i dobrze wpisywały się w otoczenie – przekonuje Bartłomiej Pawlak, wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości.


R E K L A M A

Komentarze (2)

28-02-2017 12:44:34
poznanianka
Wspólny zespół.A kto w nim przewodniczy ??? PKP chce długofalowo zarządzać.I tu powinna być obawa i strach.PKP zarządza działką przy Cargo , wzdłuż torów.Są przywożone materiały bud.Powstał brud i śmietnik.Teren niebezpieczny.Była kiedyś zamykana brama.Dzisiaj hasają dzieci.Niegospodarność i brak profesji na PKP znamy już od co najmniej od pół wieku.Niech sprzedają teren i zajmą się tym co ich , czyli swoją własnością.Bo to państwo w państwie.Niech uporządkują swój teren z brudu od Głogowskiej przez Gąsiorowskich.
28-02-2017 11:42:55
as
Ciekawe czy ten zespol bedzie pracowal za free, bo smiem watpic
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: