Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy zasiedli do wspólnej wigilii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy zasiedli do wspólnej wigilii
16-12-2016 00:39   Janusz Ludwiczak
W czwartek w Klubie Osiedlowym "Krąg" już po raz 36. odbyła się wspólna wigilia, przy której zasiedli członkowie Klubu Seniora "Bamberka", a także zaproszeni goście.

To już 36. nasze spotkanie opłatkowe. W 1981 roku myśleliśmy o Polakach, którzy byli w więzieniach i obozach interniowania. Wówczas nie przyszło mi na myśl, że rok później moja rodzina będzie miała pusty talerz w oczekiwaniu na mnie – wspomniał na początku uroczystości Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Podczas kolejnego łazarskiego spotkania opłatkowego nie mogło zabraknąć polskich kolęd, które zaśpiewała Urszula Lidwin. Życzenia złożył gospodarz – Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, a Słowo Boże wygłosił ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Gość dom, Bóg w dom. Spotykamy się po raz kolejny na wspólnej, naszej wigilii. Kiedyś miałem okazję spędzać w przyjacielskim gronie Wigilię w Rumunii i Niemczech. To nie to samo co nasza polska wigilia. Cieszmy się, że mamy taką tradycję, cieszmy się, że znowu możemy spotkać się w takim gronie – powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Obok tych świąt nie można przejść obojętnie. To święta miłości, takie jest Boże Narodzenie. Bez miłości życie traci sens. Miłość to fundament naszego życia. Życzę Wam, by na twarzach panował uśmiech, a w sercach pokój – dodał ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy. Przy wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnego czerwonego barszczu, karpia, kapusty z grzybami i makowca. Na zakończenie każdy został obdarowany prezentem od gwiazdora. Rózgi nikt nie dostał.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: