Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła Podstawowa nr 77 przez "Adopcję Serca" po raz kolejny pomogła dzieciom w Afryce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła Podstawowa nr 77 przez "Adopcję Serca" po raz kolejny pomogła dzieciom w Afryce
14-12-2016 12:44   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na akcję "Bilet do stacji Życie" oraz projekt "Adopcję Serca", który ma na celu pomóc w nauce dzieciom z Afryki. Równocześnie rozstrzygnięty został IX Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci.

Od 11 lat Szkoła Podstawowa nr 77 uczestniczy w akcji charytatywnej "Adopcja Serca", dzięki której udało się już pomóc kilku dzieciom w Afryce. Ostatnio "Siedemdziesiątkasiódemka" opiekowała się 11-letnim Dawidem, który zamiast do pracy mógł uczęszczać do szkoły. Dzięki wsparciu SP77 udało się również wybudować szpital dla maluchów cierpiących na chorobę głodową.

Od trzech lat naszym podopiecznym jest Seboya. Seboya gra na trąbce i jest bardzo utalentowany. Ostatni egzamin zdał z wyróżnieniem. Opłacamy jego naukę w szkole muzycznej. To 12 euro miesięcznie + 4 zł na koszty administracyjne. Dzięki temu, chłopiec poradzi sobie w dorosłym życiu. Muzyka jest jego największą szansą, bo… Seboya jest niewidomy. I jest sam. Mieszka w internacie, gdzie dzięki pomocy osób takich jak Wy, może się uczyć w szkole dla dzieci niewidomych w Siloe w Rwandzie – wyjaśnia Ewa Miedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Oprócz tego pomagaliśmy budować, a następnie wyposażać szpitalik dziecięcy dla maluchów cierpiących na chorobę głodową i opłaciliśmy leczenie szóstki dzieci, wykupując im "Bilet Do Stacji Życie” za 72 euro każdy. Zakupiliśmy również maszynę brajlowską za 1300 zł do ośrodka dla dzieci niewidomych w Kibeho w Rwandzie. W zeszłym roku szkolnym, nadwyżki wpłat na naukę naszych podopiecznych – 330 euro postanowiliśmy dołożyć do kwoty potrzebnej na zakup samochodu terenowego – 13-letniego pickupa – niezbędnego do przewozu żywności i ludzi w trudnym afrykańskim terenie, w którym nie ma innego środka komunikacji (autobusy kursują tylko między dużymi miastami). Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczyniają się do polepszenia losu dzieci z odległego kraju – dodaje Ewa Miedzińska.

W poniedziałkowy wieczór sale lekcyjne w SP77 zamieniły się w świąteczny jarmark. Na stoiskach można było kupić własnoręcznie przygotowane przez uczniów ozdoby świąteczne oraz upieczone ciasta. Podczas kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego udało się zebrać 7410,10 złotych.

Rozstrzygnięty został również Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci.

Podczas głównego koncertu zostały wręczone nagrody dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Klas Trzecich „I Ty możesz zostać pisarzem” pod patronatem Biblioteki Uniwersyteckiej. W tym roku młodzi autorzy pisali opowiadania pod tytułem "Gdy czytałem książkę…" Tradycyjnie jeden egzemplarz opowiadań otrzymała biblioteka szkolna. Fundatorem nagród, oprócz szkoły, była Rada Rodziców – mówi Agnieszka Piątek ze Szkoły Podstawowej nr 77.

W kategorii "Młody Literat" nagrody otrzymali: Maja Ashour-Ciszak (SP nr 46, klasa 3c), Emilia Góra (SP nr 7, klasa 3g) oraz Aleksandra Góralska (SP nr 19, klasa 3c), zaś w kategorii "Złota Wyobraźnia": Stella Bobrowska (SP nr 77, klasa 3b), Sonia Borkowska (SP nr 90, klasa 3b) oraz Grzegorz Pokrzycki (SP nr 10, klasa 3b).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: