Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łukaszewicza: Posadzone drzewa przysłoniły znaki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łukaszewicza: Posadzone drzewa przysłoniły znaki
28-11-2016 00:31   Janusz Ludwiczak
Z sadzeniem drzew na ul. Łukaszewicza trochę przesadzili. Teraz dylemat co będzie tańsze przestawienie znaku czy przesadzanie drzewa – zauważa nasz Czytelnik.

Na ulicy Łukaszewicza trwa sadzenie drzew w ramach projektu "100 drzew dla Łazarza", realizowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Jak zauważa nasz Czytelnik sadzenie drzew chyba nie do końca odbywa się w sposób przemyślany.

Sadzenie drzew na siłę. Zapomnieli, że drzewo zasłania znaki. Teraz należy się zastanowić czy taniej będzie przestawić znaki, czy przesadzić drzewo. Te znaki będą widoczne dla kierowców tylko po opadnięciu liści – zauważa nasz Czytelnik Mirosław Jackowiak.


Fot: Mirosław Jackowiak

ZOBACZ TAKŻE: Radna Lidia Dudziak: "Tworzenie iluzorycznej zieleni likwiduje miejsca parkingowe"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

29-11-2016 06:50:30
poznanianka
Dołączam się do wszystkich , którzy napisali o swoim oburzeniu. Ale to m a ł o . Domagajmy się w y j a ś n i e n i a !!! Kto taki projekt wprowadził i k t o jest jego wykonawcą. Ile k o s z t o w a ł. Apeluję do Z a r z ą d u Radnych św. Łazarza o pilne i dokładne wyjaśnienie i poinformowanie mieszkańców. Bez ściemy.Zapewne pomoże w wyjaśnieniu, bardzo z a w s z e aktywna radna pani D.Jeżeli miał w tym udział ZDM ,to ma za dużo pieniędzy od radnych . N a j ł a d n i e j s z e postawił kosze do śmieci. Taki m a ł y i dyndający na paliku mam przy biurku w d o m u . Wystarczy bo często sprzątam. Na ł a w e c z k a c h powinni siedzieć karnie... !!!I tak mamy na ul. Lukaszewicza więcej miejsc na samochody , o które tak m ó w i ą c walczy radna .Jak można nie widzieć ogromnych ogrodzeń wokół drzew.Gratuluje.
28-11-2016 22:32:30
mieszkanka64
Łukaszewicza to drzewa ,chodniki,trawniki i oczywiście drewniane paliki pomysł zadrzewienia Łazarza świetny ale to co się dzieje to już mniej zabawne teraz samochody stoją na jezdni przejazd jest koszmarny a to dopiero początek tragedii Łazarskiej przeczytałam projekt obywatelski 100 drzew dla Łazarza i niema tam wzmianki ,ze zostaną zamontowane paliki drewniane aby blokowały parkowanie samochodów w chwili obecnej to osoby odpowiedzialne za realizacje projektu muszą zabezpieczyć miejsca parkingowe sądzę,że wnieśli projekt i realizacja już była mało istotna i to jest efekt działania autora 100 drzew ,zastanawiam się czy celem jest aby z np; ul.Łukaszewicza zniknęły samochody- to są ulice gdzie mieszkają starsi ludzie i parkują pod domem bo nie stać ich na opłacenie parkingu,mam pytanie do radnych Łazarza gdzie można się dowiedzieć kto zmienił założenie projektu obywatelskiego 100 drzew gdzie mieszkańcy podpisali się za zadrzewieniem a nie pozbywaniem się miejsc parkingowych a jednocześnie bardzo niebezpieczne dla starszych ludzi i dzieci przechodzących przez jezdnie bo widoczność jest zerowa.................. .
28-11-2016 20:14:59
Ala
Idioci....w zdm sami
28-11-2016 18:53:42
Olga
A między tymi drzewami ustawiono PRZY JEZDNI! ławeczki . Akurat w pobliżu dłużej pracujących sklepów z alkoholem . Już dzisiaj współczuję mieszkańcom . Latem hałas , piwko , " małpeczki" itp Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Samochody na poboczach przeszkadzały a teraz w trawce będą śmierdziały kupy piesków , bo kosze zlikwidowano!
28-11-2016 07:37:54
MM
Tak jest jak coś robi się na tzw wariackich papierach. Znaki drogowe przysłonięte, kosze na śmieci zlikwidowane. To jest chore kilka miesięcy temu umieszczono nowe, szare kubły na śmieci, aktualnie remonty i demolka jaką robi się na Łazarzu spowodowała, że kubły zostały zlikwidowane. Na krótkim odcinku ul Łukaszewicza 3 szt, przy ulicy i od strony remontowanego bloku. Z woreczkiem z psim gównem, jeżeli się należy do tych którzy sprzątają trzeba by iść do domu. To jest chore. A raczej chorzy są pomysłodawcy tych pseudo pożytecznych akcji.
28-11-2016 06:28:02
Amicus
Przesadzają... znaczy się przesadzą:)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: