Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przychodnia sportowa przy Arenie będzie rozbudowana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przychodnia sportowa przy Arenie będzie rozbudowana
10-11-2016 07:43   Janusz Ludwiczak
Radni miejscy zgodzili się, by Wielkopolska Przychodnia Sportowo–Lekarska przy ul. Reymonta otrzymała pierwszeństwo w zakupie nieruchomości, na której się znajduje. Placówka, z której rocznie korzysta ponad 18 tys. pacjentów ma zostać rozbudowana o część diagnostyczną i rehabilitacyjną z gabinetami lekarskimi.

Wielkopolska Przychodnia Sportowo–Lekarska otrzymała pierwszeństwo w zakupie nieruchomości na której się znajduje. Ośrodek, który nie tylko zajmuje się opieką specjalistyczną dla młodych sportowców, ale świadczy usługi w ramach kontraktów NFZ. Rocznie placówka leczy ponad 18 tysięcy pacjentów. Przychodnia ta mieści się w wynajmowanym od POSiR budynku, który jest dawnym barakiem będącym zapleczem budowy Areny.

Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska sp. z o.o. wniosła o: sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości położonej w Poznaniu przy ul. Reymonta 35. Z uzasadnienia do wniosku wynika m.in., że: Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska funkcjonuje nieprzerwanie od przeszło 50 lat. Przychodnia służy mieszkańcom Poznania, jest placówką medyczną ogólnie dostępną, która świadczy usługi z zakresu poradni specjalistycznych, jak również rehabilitacji i fizykoterapii oraz diagnostyki. Dodatkowo placówka wyspecjalizowała się w zakresie zabezpieczenia medycznego różnorodnych wydarzeń masowych, sportowych i kulturalnych organizowanych na terenie miasta Poznania(...). Na zakupionej działce Przychodnia planuje podjęcie inwestycji - rozbudowę Przychodni. W nowej części ma powstać zespół poradni diagnostycznych, część rehabilitacyjna oraz gabinety lekarskie – wyjaśnia Bartosz Guss, Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

We wtorek Rada Miasta Poznania jednogłośnie zgodziła się, by przyznać Wielkopolskiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości stanowiącej własność Miasta Poznania. Cena sprzedaży nieruchomości o łącznej powierzchni 7 244 m kw. wynosi 1,27 mln zł i została ustalona na podstawie wartości określonej w operacie szacunkowym z dnia 4 czerwca 2016 r., sporządzonym przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego.

Jak informowaliśmy pod koniec lutego 2014 r. koncepcja rozbudowy sportowej przychodni przy Arenie zakłada, że do istniejącego obiektu dobudowany zostanie nowy, trzykondygnacyjny budynek, w którym powstaną gabinety lekarskie, pracownie USG, EEG, RTG, rezonansu magnetycznego, a także poradnie specjalistyczne, w tym część rehabilitacyjna z kriokomorą, w której pacjenci będą leczeni zimnem, przy temperaturze do nawet -160°C.

Koncepcja przewiduje, że w nowym obiekcie powstanie dziewięć gabinetów lekarskich. Przewidujemy kompleks diagnostyczny, obejmujący rezonans magnetyczny, rentgena, pracownię USG i EEG, pracownię wysiłkową czy pracownię spirometrii. Oprócz tego planujemy rozbudowę części rehabilitacyjnej o kriokomorę, czyli leczenie zimnem i o kinezoterapię, czyli elementy leczenia ruchem. Inwestycję chcemy zrealizować w ciągu dwóch lat. Przychodnia będzie przeznaczona nie tylko dla sportowców, ale i mieszkańców osiedla – wyjaśniał Aleksander Daniel, prezes Zarządu Fundacji Wielkopolskie Wioślarsko, dyrektor Wielkopolskiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej.

Koszt budowy szacowany jest na 4 miliony złotych. Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska chce ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych.

Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska ma w swojej ofercie poradnie stomatologiczną, ortopedyczną, okulistyczną, neurologiczną, kardiologiczną i dietetyczną oraz pracownie USG, RTG, EEG/EKG, biometrii i laboratorium analityczne. Ponadto lecznica posiada trzy ambulanse. Lekarze i ratownicy placówki zabezpieczają również imprezy i różnego rodzaju wydarzenia, m.in. poznański maraton.


R E K L A M A

Komentarze (1)

14-11-2016 23:36:59
poznanianka
Oby sie ziściło, a nie skonczyło na wybudowaniu blokowiska.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: