Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojewódzka Biblioteka Publiczna otrzymała Łazarską Nagrodę Artystyczną 2016 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojewódzka Biblioteka Publiczna otrzymała Łazarską Nagrodę Artystyczną 2016
14-10-2016 00:21   Janusz Ludwiczak
W czwartek w Klubie Osiedlowym "Krag" odbyła się uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2016/2017 na Łazarzu, podczas której wręczono Łazarską Nagrodę Artystyczną. Honorowy Tytuł Przyjaciela Łazarza z okazji 60-lecia pracy twórczej otrzymał Andrzej Wiza.

Łazarską Nagrodę Artystyczną 2016 otrzymała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Nagroda ta przyznawana jest od dziesięciu lat, otrzymali ją do tej pory m.in. Kazimierz Rafalik - artysta, rzeźbiarz, fotografik (2008), Chór Collegium Cantorum (2009), Barbara Kubiak–Sobczak - prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (2010), Henryk Zięba - rzeźbiarz, autor zbioru drewnianych płaskorzeźb historycznych polskich orłów, nestor wielkopolskiego kolejnictwa, długoletni opiekun kolejowej izby pamięci (2011) czy Danuta Mierzyńska - organizator życia muzycznego na Łazarzu, koncertów i audycji w placówkach oświatowych i w ośrodkach kultury, pedagog z 40-letnim stażem, od 30 lat nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, w latach 2005-2011 wicedyrektor Zespołu Szkół Muzycznych (2012).

W 2013 Łazarską Nagrodę Artystyczną otrzymał Filip Springer - reporter i fotografa, autor książek: reporterskiej "Miedzianka. Historia znikania" (finalista Nagrody Literackiej Nike), "Źle Urodzone.Reportaże o architekturze PRL-u" (wybrana w plebiscycie Programu 3.PR. "Książką Roku”) "Wanna z kolumnadą" czy rok później Galeria Raczej – powstała w 2011 roku na poznańskim Łazarzu, od początku skupiając się na promocji sztuki performance. W Galerii Raczej prezentowane są zarówno działania młodych artystów jak i akcje uznanych twórców.

Podczas uroczystości przyznano również Honorowy Tytuł Przyjaciel Łazarza Andrzejowi Wizie z okazji 60-lecia pracy artystycznej, a także wyróżnienie dla Marcina Kasprzaka za 30-lecie pracy zawodowej oraz dla Janusza Muraszki z okazji 20-lecia pracy twórczej.

Z kolei Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej, działającego przy Klubie Osiedlowym "Krąg" pochwaliła się Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego otrzymaną od marszałka Marka Woźniaka z okazji 35-lecia działalności.

Galę uświetnił występ Urszuli Lidwin, która zaśpiewała piosenki Ireny Jarockiej oraz uczniów Zespołu Szkół Muzycznych.

Na zakończenie odbył się wernisaż wystawy "Łazarskie impresje Wojtka Wysockiego" w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

Klub Osiedlowy "Krąg" z okazji inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2016/2017 na Łazarzu zaprasza w piątek, o godz. 19:00 na spektakl "Alibi do wynajęcia" w wykonaniu "Mojego Teatru" oraz spotkanie autorskie "Jak się tworzy sztukę teatralną". Wstęp wolny.

Z kolei w sobotnie południe dla najmłodszych przygotowano bezpłatne widowisko teatralne "Przygody detektywa Czarka Łazarka" dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: