Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" stanie się oliwkowo-biało-grafitowy. Ruszyła termomodernizacja budynku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" stanie się oliwkowo-biało-grafitowy. Ruszyła termomodernizacja budynku
13-07-2016 08:37   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się kolejny etap modernizacji budynku Klubu Osiedlowego "Krąg" i administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald przy zbiegu ulic Dmowskiego i Potockiej. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja. Zmieni się również wygląd i kolor fasady.

W ubiegłym roku przeprowadzono remont budynku Klubu Osiedlowego "Krąg" i administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald od środka. Wymienione zostały okna, klimatyzacja, przeprowadzono także remont łazienek i pomieszczeń piwnicznych, w których powstała nowa harcówka i magazyn.

Ponadto dla osób niepełnosprawnych i mających problemy ruchome powstała winda, którą można wjechać z parteru na piętro. Z kolei z poziomu ulicy do budynku można dostać się dzięki dobudowanej specjalnej pochylni. Powstanie podjazdu ułatwiło wielu osobom dostęp do Klubu "Krąg", a w przyszłości również do administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

W tym roku kontynuowana jest modernizacja obiektu. Rozpoczął się remont elewacji, przeprowadzona zostanie także termomodernizacja (docieplenie) budynku.

To jest ostatni budynek na naszym osiedlu, który nie przeszedł jeszcze termomodernizacji. To jest przykład socrealizmu Le Corbusiera i modernizmu. Budynek ten ma doskonałe detale architektroniczne i ciekawe żyletki. Skupimy się na dopieszczeniu budynku w detalach. Obiekt tak spodobał się architektowi, iż zadeklarował, że będzie co drugi dzień na budowie – powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Remont "Kręgu" potrwa do końca sierpnia i będzie kosztować ok. 330 tys. zł. 85% tej kwoty zostanie pokryje ze środków własnych zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, pozostałą część (ok. 50 tys. zł) fundusz remontowy Osiedla "Łazarz".

Nowa elewacja będzie w kolorze białym (na wysokości piętra), grafitowym (dach i bok budynku) oraz oliwkowo-tabaczkowym na wysokości parteru (kolor Baumit 1131).


Komentarze (2)

13-07-2016 22:34:43
ŁazarzKING
Przydałaby się także mentalna modernizacja pracowników KRĘGU oraz SM Grunwald bo nadal śmierdzi tam komuną !!!
13-07-2016 13:59:45
Hania
Zielen na froncie prosi sie takze o rewitalizacje, ale nie o usuniecie starych krzewow tylko dosadzenie nowych tam gdzie brak.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: