Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM pomoże zebrać liście - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM pomoże zebrać liście
06-10-2016 00:22   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Zarząd Dróg Miejskich jak co roku rozpoczął akcję mającą na celu pomoc właścicielom, administratorom i dozorcom w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki, położone przy ich posesjach.

Liście opadające z drzew w okresie jesiennym stanowią znaczący problem dla utrzymania czystości na pasach drogowych miasta. Zgodnie obowiązującymi od dwóch dekad przepisami, oczyszczenie nawierzchni chodników położonych bezpośrednio przy granicy działki należy do obowiązków właściciela nieruchomości. W Poznaniu w wypełnianiu tych obowiązków właścicielom, administratorom i dozorcom pomaga nieodpłatnie Zarząd Dróg Miejskich.

Szacujemy, że każdego roku za sprawą jesiennej akcji, trwającej od 31 grudnia. zbieramy z poznańskich chodników ponad 500 ton liści. Zebrane podczas akcji worki z liśćmi trafiają na biokompostownię znajdującą się na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu – mówi Agata Kaniewska, rzecznik prasowy ZDM.

Mieszkańcy sprzątający chodniki położone przy swoich nieruchomościach mogą składać zamówienia na dostarczenie pustych worków do Wydziału Utrzymania Infrastruktury Drogowej ZDM, podając nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr 61 64 77 274 (pn-pt, godz. 7:00-15:00) lub na adres e-mail: liscie@zdm.poznan.pl.

Worki, w ilości adekwatnej do ilości przydrożnego drzewostanu, z napisem "ZDM - worki zebrane z ulicy", są dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy (umieszczane w furtce, bądź przerzucane przez płot posesji). W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków, możliwe jest złożenie kolejnego zamówienia lub ich osobisty odbiór w siedzibie ZDM przy ulicy Wilczak 16, w pokoju 105.

Zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu, z którego liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym - na poboczu, bądź na części chodnika po stronie posesji. ZDM nie wyznacza miejsc odbioru worków, gdyż składowanie ich zbyt dużej ilości w jednym miejscu może prowadzić do podrzucania odpadów komunalnych i tworzenia się dzikich wysypisk śmieci.

ZDM prosi, by do worków nie trafiały inne odpady oraz liście zebrane z terenu samej nieruchomości.

Wywóz worków z liśćmi - Strefa Grunwald II - Łazarz:
• 18 października (wtorek)
• 2 listopada (środa)
• 15 listopada (wtorek)
• 29 listopada (wtorek)
• 13 grudnia (wtorek).


Komentarze (1)

10-10-2016 12:43:51
sprzątająca
oczyszczenie nawierzchni chodników położonych bezpośrednio przy granicy działki z l i ś c i to obowiązek właściciela, administr.i dozorcyA co z liścmi na j e z d n i poczynając od hotelu M o d e r n o i dalej ul. K o l e j o w a . Nikt nie sprzata , a sterta liści przy krawężniku z a p y c h a s t u d z i e n k i od spadających liści, akacji.Tylko stojącym samochodom nie przeszkadza.A co jeżeli nikt do kogo należy zbierać liście , które zalegają przy Biedronce , Kiosku warzywnym ( ruderze niebieskiej ) ,oraz posesji L u k a s z e w i c z a 39 tego nie r o b i . Nic, ślizgajcie sie przechodnie , przeskakujcie z chodnika w dal jezdni .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: