Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakaz palenia liści - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zakaz palenia liści
03-11-2015 23:54   redakcja, Straż Miejska
W okresie jesienno - zimowym strażnicy często otrzymują zgłoszenia dotyczące nielegalnego spalania liści. Zadymiona okolica w rejonie ogrodów działkowych przy ul. Arciszewskiego, czy Reymonta to tylko kilka zgłoszeń jakie w ostatnich dniach odebrał dyżurny straży miejskiej.

"Zadymiona cała okolica..., Śmierdzi, nie mogę wywietrzyć mieszkania….!" – takiej treści zgłoszenia mieszkańców najczęściej słyszy dyżurny strażnik. Pod wskazany adres kierowany jest patrol dokonujący kompleksowej kontroli w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. Strażnicy przede wszystkim sprawdzają, czy w ognisku spalane są tylko odpady roślinne czy może inne, takie jak plastiki, folie itp. W dniu wczorajszym, we wszystkich przypadkach, spalane były tylko liście, które powodowały spore zadymienie okolicy. Ogniska natychmiast zostały zagaszone. Strażnicy wyjaśnili działkowcom zasady postępowania z tzw. odpadami zielonymi.

W ciągu dnia, w przypadku osiedli o zabudowie jednorodzinnej, ustalenie dokładnego miejsca palenia ogniska nie stanowi większego problemu. Jednak gdy zgłoszenie dotyczy ogrodów działkowych sprawa komplikuje się. Tereny te najczęściej obejmują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset odrębnych działek. Całość terenu jest ogrodzona a brama wejściowa zamykana na klucz. Czasami, bez pomocy kierownika danego ogrodu, podjęcie skutecznych działań nie jest możliwe. Dlatego, w przypadku interwencji dotyczących nielegalnego spalania odpadów bardzo ważny jest bezpośredni kontakt strażników z osobą zgłaszającą, a gdy nie jest to możliwe podanie dokładnego adresu.

Na terenie Poznania obowiązuje zakaz spalania odpadów zielonych, w tym liści i pozostałości roślinnych.

Odpady zielone z ogrodów i innych terenów zielonych to odpady nadające się doskonale do kompostowania i nie powinny trafiać do pojemników wraz z innymi odpadami! Najlepszą metodą zagospodarowania tego rodzaju odpadów jest kompostowanie w miejscu ich wytworzenia, czyli w przydomowych kompostownikach.

Właściciele nieruchomości, na terenie których w wyniku pielęgnacji zieleni powstają odpady zielone, mogą je również przekazywać przedsiębiorcy, który na zlecenie GOAP odbiera odpady komunalne w danym sektorze.

Odpady zielone przyjmowane są również przez Stacjonarne Punkty Gromadzenia Odpadów Problemowych, tzw. Gratowiska.

W zbieraniu liści z pasa drogowego pomaga również Zarząd Dróg Miejskich. Do 31 grudnia prowadzona jest akcja, mająca na celu pomóc właścicielom, administratorom i dozorcom w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. Mieszkańcy sprzątający chodniki położone przy swoich nieruchomościach mogą składać zamówienia na dostarczenie pustych worków, podając nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa. Więcej informacji w Wydziale Utrzymania Infrastruktury Drogowej ZDM pod numerem telefonu: 61 64 77 274 (w dni robocze w godz. 7:00-15:00) lub pod adresem e-mail: liscie@zdm.poznan.pl.


Fot: Straż Miejska

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: