Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy kamienicy przy Kolejowej, w której wybuchł pożar nie wrócą do swoich mieszkań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy kamienicy przy Kolejowej, w której wybuchł pożar nie wrócą do swoich mieszkań
30-09-2016 06:54   Janusz Ludwiczak
Kamienica przy ul. Kolejowej 46, w której w czwartek w nocy wybuchł pożar nie nadaje się do zamieszkania. Lokatorzy przez najbliższe dwa tygodnie nie wrócą do swoich mieszkań.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączy budynek z użytkowania, gdyż nadpalone zostały elementy konstrukcyjne budynku i uszkodzone zostało poddasze. Na razie lokatorzy nie wrócą do swoivh mieszkań

Została podjęta decyzja o wyłączeniu z użytkowania całego budynku ze względu na skalę uszkodzeń. Zobowiązaliśmy zarządcę tego budynku, którym jest MPGM do przeprowadzenia szczegółowej oceny tego budynku. Naprawiony musi zostać m.in.dach i poniższa kondygnacja – powiedział mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

W wyniku pożaru w złym stanie technicznym jest również trzecie piętro kamienicy. Spaleniu uległo również poszycie dachu. W sumie ogień zajął 130 metrów kwadratowych powierzchni.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 3, kiedy to pożar wybuchł na poddaszu budynku. Na miejscu pojawiło się 11 zastępów, ewakuowano 60 mieszkańców, również sąsiednich kamienic.

19 lokatorów znalazło zakwaterowanie w hotelu przy ul. Łozowej, pozostali ewakuowani przebywają u rodzin.


Fot: Mirosław Jackowiak (1), Andrzej Radwański (2)

ZOBACZ TAKŻE: Pożar kamienicy przy ul. Kolejowej - ewakuowano 60 mieszkańców

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: