Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożar kamienicy przy ul. Kolejowej - ewakuowano 60 mieszkańców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożar kamienicy przy ul. Kolejowej - ewakuowano 60 mieszkańców
29-09-2016 09:34   Janusz Ludwiczak
Ok. godz. 3 wybuchł pożar w kamienicy przy ul. Kolejowej 46. Na miejscu pojawiło się 11 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 60 osób.

O godz. 3:20 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w kamienicy przy ul. Kolejowej 46, niedaleko Mottego. Na miejsce dotarło 11 zastępów.

W wyniku pożaru ewakuowano 60 osób, w tym mieszkańców sąsiednich budynków. Lokatorzy mogli schronić się w podstawionym autobusie MPK. Urzędnicy Centrum Zarządzania Kryzysowego dla ewakuowanych dostarczyli pakiety z batonem energetycznym, napojem w opakowaniu samopodgrzewającym się oraz koce polarowe.

Ewakuowane osoby mogły schronić się w autobusie podstawionym przez MPK. Miasto zapewniło poszkodowanym specjalne pakiety, koce oraz dwudaniowy gorący posiłek. 19 z 24 osób skorzystało ponadto z pomocy w postaci zapewnienia tymczasowego lokalu mieszkalnego – trafiły one do hotelu Cezamet przy ul. Łozowej. Będą tam mogli liczyć na wsparcie ze strony pracowników MOPRu – informuje Hanna Surma, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.


Fot: Mirosław Jackowiak (2), Andrzej Radwański (1,3,4,5)
Zdjęcia przesłane przez naszych Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: