Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogród Łazarz zamienił się w Hyde Park - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogród Łazarz zamienił się w Hyde Park
29-08-2016 01:13   Janusz Ludwiczak
Wspólne gotowanie zupy warzywnej, nauka tańca break dance, arabska kaligrafia, tworzenie włóczkowej instalacji i premiera "Łazin" - nieprofesjonalnego pisma stworzonego przez miłośników dzielnicy - to wszystko czekało na uczestników Hyde Parku, który odbył się w sobotnie popołudnie pomiędzy blokami przy ul. Potockiej.

Hyde Park w Ogrodzie Łazarz odbył się w ramach Malta Festival Poznań i akcji Otwarta Strefa Kultury "Włącz Łazarz". Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców m.in. warsztaty kulinarne z gotowania zdrowej zupy warzywnej, dzikiej kuchni i pieczenia słodkich bułek, warsztaty botaniczne, szydełkowania ubrań dla ogrodowej wierzby czy arabskiej kaligrafii.

Najmłodsi mogli wziąć udział w ciekawych grach i zabawach, a także nauczyć się podstaw m.in. break dance. Nie zabrakło premiery "Łazin" – nieprofesjonalnego pisma stworzonego przez miłośników dzielnicy. Na zakończenie wystąpił zespół poetyckiego punk rocka - Ludzie z Działki.

Wydarzenia odbyło się w ramach akcji "Sąsiedzi" w ramach projektu "Włącz Łazarz. Nowi Bohaterowie".

Z kolei w najbliższą środę, w ostatnim dniu wakacji Klub Osiedlowy "Krąg", Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska i Rada Osiedla Św. Łazarz zapraszają na ostatnie wydarzenie w ramach akcji "Łazarskie Lato".

Od godz. 13:00 w Ogrodzie Łazarz najmłodsi będą mogli zawitać do Golden City i przenieść się na Dziki Zachód. W programie m.in. pościg za groźnym bandytą Czarnym Kłem, nauka tańca country, spotkanie z Szeryfem, strzelanie do celu i "dojenie krowy". O godz. 15:00 animatorzy ubrani w strojach łąkowych robaczków, przypomną dzieciom zwierzęta zamieszkujące najbliższą okolicę pod hasłem "Wesoła łąka - czyli co latem w trawie piszczy?".

Na zakończenie od godz. 16:00 zaplanowano warsztaty zdrowej kuchni owocowo-ziołowej. Z sezonowych owoców, warzyw i dzikich ziół przygotowane zostaną wspólnie potrawy. Dzieci będą mogły dowiedzieć się jak urozmaicić i wzbogacić posiłki w świeże i zdrowe przekąski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: