Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biesiada w ogrodzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biesiada w ogrodzie
04-06-2016 10:39   Janusz Ludwiczak
"Pije Kuba do Jakuba", "Buzi daj moja miła" czy "Kawa kawa kawa musi być" - te i wiele innych piosenek zaśpiewali wspólnie uczestnicy biesiady, która odbyła się w Ogrodzie Łazarz, mieszczącym się na skwerze pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41, za "Kręgiem".

"Łazarska biesiada" rozpoczęła się od wzniesienia wspólnego toastu z okazji 27 lat wolnej Polski, w przede dniu rocznicy pierwszych wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r.

Następnie w Ogrodzie Łazarz zabrzmiały piosenki biesiadne, harcerskie i turystyczne. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Peters.

Nie mogło zabraknąć również takich utworów jak "Gdybym miał gitarę", "Góralu czy ci nie żal" czy "Szła dzieweczka do laseczka".

Ogród Łazarz powstał w połowie 2013 roku w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji festiwalu teatralnego Malta. Celem projektu było stworzenie miejsca do integracji mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach czy wspólnie obejrzeć projekcje filmowe.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

17

paź

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: