Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Inspektor nadzoru budowlanego nakazał wycinkę drzew rosnących na balkonach "Zielonej Perły" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Inspektor nadzoru budowlanego nakazał wycinkę drzew rosnących na balkonach "Zielonej Perły"
14-07-2016 14:52   Janusz Ludwiczak
Po naszej publikacji Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał nowemu właścicielowi wycinkę drzew rosnących na balkonach i tarasie opuszczonej kamienicy na rogu Matejki i Niegolewskich. Skute mają zostać również luźne fragmenty elewacji.

W poniedziałek informowaliśmy o drzewach, które wyrosły na kilku balkonach oraz na tarasie trzeciego piętra opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich, tzw. "Zielonej Perle". Sprawę przekazaliśmy do inspektora nadzoru budowlanego.

W poniedziałek obejrzałem tę kamienicę. Pomimo, że obiekt ten ma już właściciela, który zgodnie z przepisami Prawa budowlanego jest odpowiedzialny za jego utrzymanie i stan techniczny - zdecydowałem o podjęciu działań zmierzających do wyeliminowania zagrożenia, jakie stwarza ten budynek dla przechodniów. W tym celu zobowiązaliśmy właściciela nie tylko do usunięcia drzew z balkonów, ale także do skucia luźnych fragmentów elewacji. Skontaktowaliśmy się również z Zarządem Dróg Miejskich w celu uzyskania zgody na czasowe wyłączenie z ruchu części ulicy Matejki. Prace te, pod nadzorem inspektora PINB, zaplanowane są na najbliższy piątek – wyjaśnia mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.


Komentarze (1)

15-07-2016 11:34:25
morlock
Szybko poszło. Brzózki już wycięte ale sądząc po odgłosach piły spalinowej z wnętrza Perełki to jakieś baobaby w środku też wyrosły. Brawa dla nowego właściciela (kimkolwiek jest) za szybką reakcję. Teraz czekam na rusztowania oznaczające drugie życie dla najpiękniejszej łazarskiej kamienicy. Szkoda że właściciel hotelu przy Limanowskiego nie przejął tej kamienicy. Przystosowując ruderę za murem Św.Anny sianka nie szczędził. Materiały budowlane z górnej półki. Może o brak parkingu chodziło?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: