Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Inspektor nadzoru budowlanego nakazał wycinkę drzew rosnących na balkonach "Zielonej Perły" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Inspektor nadzoru budowlanego nakazał wycinkę drzew rosnących na balkonach "Zielonej Perły"
14-07-2016 14:52   Janusz Ludwiczak
Po naszej publikacji Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał nowemu właścicielowi wycinkę drzew rosnących na balkonach i tarasie opuszczonej kamienicy na rogu Matejki i Niegolewskich. Skute mają zostać również luźne fragmenty elewacji.

W poniedziałek informowaliśmy o drzewach, które wyrosły na kilku balkonach oraz na tarasie trzeciego piętra opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich, tzw. "Zielonej Perle". Sprawę przekazaliśmy do inspektora nadzoru budowlanego.

W poniedziałek obejrzałem tę kamienicę. Pomimo, że obiekt ten ma już właściciela, który zgodnie z przepisami Prawa budowlanego jest odpowiedzialny za jego utrzymanie i stan techniczny - zdecydowałem o podjęciu działań zmierzających do wyeliminowania zagrożenia, jakie stwarza ten budynek dla przechodniów. W tym celu zobowiązaliśmy właściciela nie tylko do usunięcia drzew z balkonów, ale także do skucia luźnych fragmentów elewacji. Skontaktowaliśmy się również z Zarządem Dróg Miejskich w celu uzyskania zgody na czasowe wyłączenie z ruchu części ulicy Matejki. Prace te, pod nadzorem inspektora PINB, zaplanowane są na najbliższy piątek – wyjaśnia mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.


Komentarze (1)

15-07-2016 11:34:25
morlock
Szybko poszło. Brzózki już wycięte ale sądząc po odgłosach piły spalinowej z wnętrza Perełki to jakieś baobaby w środku też wyrosły. Brawa dla nowego właściciela (kimkolwiek jest) za szybką reakcję. Teraz czekam na rusztowania oznaczające drugie życie dla najpiękniejszej łazarskiej kamienicy. Szkoda że właściciel hotelu przy Limanowskiego nie przejął tej kamienicy. Przystosowując ruderę za murem Św.Anny sianka nie szczędził. Materiały budowlane z górnej półki. Może o brak parkingu chodziło?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: