Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Inspektor nadzoru budowlanego nakazał wycinkę drzew rosnących na balkonach "Zielonej Perły" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Inspektor nadzoru budowlanego nakazał wycinkę drzew rosnących na balkonach "Zielonej Perły"
14-07-2016 14:52   Janusz Ludwiczak
Po naszej publikacji Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał nowemu właścicielowi wycinkę drzew rosnących na balkonach i tarasie opuszczonej kamienicy na rogu Matejki i Niegolewskich. Skute mają zostać również luźne fragmenty elewacji.

W poniedziałek informowaliśmy o drzewach, które wyrosły na kilku balkonach oraz na tarasie trzeciego piętra opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich, tzw. "Zielonej Perle". Sprawę przekazaliśmy do inspektora nadzoru budowlanego.

W poniedziałek obejrzałem tę kamienicę. Pomimo, że obiekt ten ma już właściciela, który zgodnie z przepisami Prawa budowlanego jest odpowiedzialny za jego utrzymanie i stan techniczny - zdecydowałem o podjęciu działań zmierzających do wyeliminowania zagrożenia, jakie stwarza ten budynek dla przechodniów. W tym celu zobowiązaliśmy właściciela nie tylko do usunięcia drzew z balkonów, ale także do skucia luźnych fragmentów elewacji. Skontaktowaliśmy się również z Zarządem Dróg Miejskich w celu uzyskania zgody na czasowe wyłączenie z ruchu części ulicy Matejki. Prace te, pod nadzorem inspektora PINB, zaplanowane są na najbliższy piątek – wyjaśnia mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.


Komentarze (1)

15-07-2016 11:34:25
morlock
Szybko poszło. Brzózki już wycięte ale sądząc po odgłosach piły spalinowej z wnętrza Perełki to jakieś baobaby w środku też wyrosły. Brawa dla nowego właściciela (kimkolwiek jest) za szybką reakcję. Teraz czekam na rusztowania oznaczające drugie życie dla najpiękniejszej łazarskiej kamienicy. Szkoda że właściciel hotelu przy Limanowskiego nie przejął tej kamienicy. Przystosowując ruderę za murem Św.Anny sianka nie szczędził. Materiały budowlane z górnej półki. Może o brak parkingu chodziło?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert jazzowy w wykonaniu uczniów instrumentalistyki jazzowej PSM II st. im. Fryderyka Chopina

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: