Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dobry adres dla kultury" - miasto udostępnia kolejne lokale dla twórców i animatorów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dobry adres dla kultury" - miasto udostępnia kolejne lokale dla twórców i animatorów
14-07-2016 14:27   Janusz Ludwiczak
Miasto postanowiło przekazać dodatkową pulę pieniędzy na rzecz pobudzenia działalności kulturalnej. 1,4 miliona złotych zostanie przekazanych na wydarzenia, ale też na dopłaty do wynajmu przestrzeni użytkowej oraz 16 dodatkowych lokali z zasobów komunalnych dla twórców i animatorów kultury.

Chcemy zaproponować wspólną akcję Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych i Urzędu Miasta. Mamy dwa programy: "Lokal dla kultury" oraz otwarty konkurs ofert. ZKZL przygotował 16 dodatkowych lokali dla wszystkich zainteresowanych, którzy działają w sferze kultury. Natomiast program Wydziału Kultury to jest dodatkowe 1,4 mln złotych do rozdysponowania na rzecz organizacji pozarządowych i to jest absolutna nowość - będziemy te pieniądze przeznaczać po części na typową działalność kulturalną, ale również chcemy pomóc w bieżącej działalności naszych NGO`s. To znaczy, że Miasto Poznań do końca roku będzie partycypować w kosztach wynajmu i opłatach eksploatacyjnych – przekonuje Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, odpowiedzialny za kulturę.

Program "Poznań: dobry adres dla kultury" składa się z dwóch konkursów, organizowanych przez Wydział Kultury i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W konkursie grantowym Wydziału Kultury z pulą 1,4 miliona złotych mogą wziąć udział jedynie stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury.

Projekty muszą wpisać się w jeden z trzech priorytetów konkursowych, które dotyczą poprawy jakości przestrzeni publicznej, działań z zakresu edukacji kulturalnej oraz wydarzeń artystycznych. W ich kosztorysach można zawrzeć koszty czynszu i opłat eksploatacyjnych, na przykład wody, energii elektrycznej, ogrzewania i wywozu śmieci - wyjaśnia Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury.

Termin składania ofert do konkursu grantowego mija 12 sierpnia, a jego rozstrzygnięcie przewidywane jest na 9 września. Organizacje mogą planować swoje działania i szacować opłaty czynszowe i eksploatacyjne na okres od 12 września do 31 grudnia 2016 roku.

Konkursowa propozycja ZKZL to "Lokal dla kultury", w którym stawką jest możliwość wynajmu 16 lokali użytkowych w interesujących punktach Starego Miasta, Grunwaldu, Jeżyc czy Łazarza, w tym m.in. powierzchni w dawnym kinie "Olimpia".

ZKZL uczestniczy w otwarciu na kulturę m.in. poprzez "Otwartą Strefę Kultury Łazarz. Tam to już funkcjonuje. Lepiej jest wynająć nieużytkowane przestrzenie na taką działalność, żeby przynosiły coś temu miastu. Lepiej taki lokal wynająć za preferencyjnym czynszem, po to, żeby w tym lokalu i jego otoczeniu działo się coś fajnego, żeby artyści mogli tworzyć i organizować np. warsztaty dla dzieci i seniorów - mówi Michał Prymas z zarządu spółki ZKZL.

Magnesem jest preferencyjna stawka czynszu: maksymalnie 3 złote netto za 1 metr kwadratowy; umowa na okres do trzech lat, bądź na czas nieoznaczony z ustanowionym terminem wypowiedzenia.

ZKZL umożliwia ubieganie się o lokale zarówno organizacjom pozarządowym, jak i osobom fizycznym i prawnym. Warunkiem jest przedstawienie propozycji programu działań kulturalnych, uwzględniającego sposób, w jaki lokal zostanie wykorzystany w celu ich realizacji. Programy będą opiniowane przez Wydział Kultury, a rozstrzygnięcia w konkursie podejmie Zarząd Spółki ZKZL.

Wnioski o preferencyjny najem w konkursie "Lokal dla kultury" można składać do 30 września 2016 roku, przy czym będą one rozpatrywane na bieżąco - decyduje kolejność zgłoszeń. Dzięki temu najemcy wytypowanych na potrzeby konkursu lokali mogą wziąć udział także w konkursie grantowym Wydziału Kultury.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz wykaz udostępnionych w programie lokali dostępny jest na stronie: www.zkzl.poznan.pl

Wykaz lokali użytkowych na Łazarzu w ramach programu "Lokal dla kultury"

  • Chociszewskiego 45 - handlowo-usługowy, parter (wejście z ulicy), powierzchnia: 101,30 m2, szacunkowe koszty remontu: 6 100 zł
  • Grottgera 3a/17 - biurowy, suteryna (wejście z klatki schodowej), powierzchnia: 56,30 m2, szacunkowe koszty remontu: 3 450 zł
  • Głogowska 35a/2 - różny, parter, powierzchnia: 284,70 m2, szacunkowe koszty remontu: 20 400 zł
  • Małeckiego 14 - różny, suteryna (wejście od ulicy), powierzchnia: 33,30 m2, szacunkowe koszty remontu: 550 zł
  • Grunwaldzka 22 - kultura, do ustalenia w Dziale Lokali ZKZL.

Dodatkowych informacji udzielają:
• Konkurs grantowy: Wydział Kultury, tel. 61 878 54 55
• Konkurs „Lokal dla kultury”: Dział Lokali Użytkowych ZKZL , tel. 61 869 48 74, -45, -81, 664 467 740


R E K L A M A

Komentarze (1)

14-07-2016 18:03:51
eka z małeki
Na małece jest pustynia,żadnych księgarń itp.nic,zero,tak nie było,czy wszystko jest prywatne -w to bardzo wątpię-czy MIASTO musi patrzeć na max.zyski.Dlatego jest tak jak jest!!!!!!!!!!!!!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: