Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą kolejne "przyjazne podwórka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą kolejne "przyjazne podwórka"
18-04-2016 23:06   Janusz Ludwiczak
Nowa zieleń, place zabaw lub miejsca wypoczynku dla mieszkańców - wszystko to może powstać na kolejnych łazarskich podwórkach. Ruszyła czwarta edycja akcji "Przyjazne podwórko".

Program adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się na obszarze jednostek pomocniczych - Osiedli: Jeżyce, Wilda, Stare Miasto, Ostrów Tumski–Śródka–Zawady–Komandoria i Św. Łazarz. Wspólnoty mieszkaniowe mogą się też organizować dla realizacji wspólnego projektu - zagospodarowania terenu komunalnego przyległego do więcej niż jednej nieruchomości wspólnej, muszą jednak wówczas określić sposób swojej reprezentacji.

Celem programu "Przyjazne Podwórko" jest polepszenie m.in. estetyki otoczenia budynków mieszkalnych wspólnot mieszkaniowych w strefie śródmiejskiej Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia trwałych elementów infrastruktury: miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci i małej architektury.

Wnioski o współfinansowanie zadań można składać w siedzibie Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ul. Matejki 57 do końca maja.

Współfinansowanie nakładów na realizację projektu "Przyjazne Podwórko" może zostać przyznane w łącznej kwocie brutto nie wyższej niż 20 tysięcy złotych dla jednej wspólnoty mieszkaniowej. Kwota ta może zostać pomnożona przez liczbę wspólnot mieszkaniowych, które zorganizowały się na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

Do ubiegłorocznej edycji programu zgłosiły się trzy wspólnoty mieszkaniowe z Łazarza: przy ul. Chociszewskiego 33/33a, Hetmańskiej 35-43 oraz Kasprzaka 34a,b,c.

Na podwórku przy ul. Chociszewskiego 33 i 33a pojawiło się nowe ogrodzenie, chodnik oraz zieleń. Inwestycja kosztowała 21 076,20 zł, z czego miasto dofinansowało zadanie w kwocie 10 538,10 zł.

Planowane przedsięwzięcie wspólnoty mieszkaniowej Hetmańska 35-43 obejmowało utwardzenie terenu, montaż ograniczników oraz wykonanie nasadzeń. Szacowany łączny koszt wynosi 54.859,63 zł, wnioskowana kwota dofinansowania przez Miasto: 20.000 zł.

Z kolei na podwórku przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka utwardzono teren podwórka i wykonano nawierzchnię z kostki, a także nasadzono zieleń. Inwestycja kosztowała 66 357,72 zł, z czego 20 tys. zł dofinansował ZKZL.

W pierwszej edycji programu "Przyjazne podwórka", w 2013 roku z pomocy Miasta w utworzeniu zielonego, atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców otoczenia skorzystały dwie wspólnoty przy ul. Bukowskiej 13 oraz Palacza 8/10/12. Natomiast do edycji programu "Przyjazne podwórka" w 2014 roku przystąpiły wspólnoty z ul. Głogowskiej 60, Grottgera 3/3a, Kossaka 4-6 oraz Parkowej 3a/5/7/9/11.


Komentarze (1)

19-04-2016 12:13:45
MisiekOgrodniczek
Część Mieszkańców ("kożystkowników" S-pni Grunwald) własnym sumptem zagospodarowała pod blokowe pseudo skwerki i było fajnie. Nagle u drzwi stanęła "Załoga Dżi" która bez konsultacji i bez wiedzy lokatorów dokonała aktów częściowego wandalizmu. Można było POprzestać na POmalowaniu barierek i spadać. Ale nie, bo liczy się współfinansowanie. Odpie**olta się od WÓJTA nieroby.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: