Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego pojawi się przejście dla pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego pojawi się przejście dla pieszych
13-07-2016 08:42   Janusz Ludwiczak
Wielu pieszych skraca sobie drogę do sklepu sieci Netto i przechodzi na tzw. "szagę" ulicą Kasprzaka. Przy skrzyżowaniu z Morawskiego niebawem pojawi się przejście dla pieszych.

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała niedawno wniosek od mieszkańców w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Kasprzaka, przy skrzyżowaniu z Morawskiego. Wiele osób przechodzi bowiem na drugą stronę ulicy "na szagę", w miejscu niedozwolonym, skracając sobie drogę np. z piekarni do dyskontu sieci Netto. Bezpieczeństwo w tym miejscu ma poprawić "zebra".

Informuje, że powtórnym przeanalizowaniu warunków ruchu pieszego akceptuje możliwość wyznaczenia przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego. Przejścia powinny zostać wyznaczone na wszystkich wlotach skrzyżowania (w przypadku uzasadnionym dopuszczamy możliwość nie wyznaczenia przejścia na północnym wlocie skrzyżowania - wówczas należy zastosować ogrodzenie łańcuchowe). Przejścia należy odsunąć od krawędzi jezdni o mim. 5 m, przy czym szerokość przejścia na wlocie ul. Morawskiego może posiadać minimalnie 2,5 szerokości – informuje Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Zieleni ds. zarządzania ruchem.


Komentarze (10)

16-07-2016 22:00:46
z Łazarza
Jestem na emeryturze od wielu lat a przechodzić mogę wg rozumowaniu powyższego na skróty z Głogowskiej przy PiP do budynku przy Netto.
16-07-2016 14:20:50
Hania
@z Lazarza, akurat tam - Glogowska przy Piotrze i Pawle - nie ma sensu przechodzic na druga strone, poniewaz tam nie ma budynkow mieszkalnych bo jest szkola/szkoly i niski budynek, nawet nie wiem czy jeszcze zamieszkaly ? Po co tam przechodzic ? A zmienisz opinie o wnioskowanym przejsciu dla pieszych kiedy przejdziesz na emeryture. Pozatym proponowana zebra jest tam rzeczywiscie POTRZEBNA, przykro mi, ze tego nie widzisz.
15-07-2016 22:39:17
Z Łazarza
To nie tylko ten jeden błąd lokalizacyjny.Pozdrawiam i wiem jak nazywał się kiedyś Plac Wielkopolski.
15-07-2016 19:46:51
M.
@z Łazarza, podstaw za Głogowską ul. Kasprzaka i resztę mojej wypowiedzi zostaw. Każdy może się przejęzyczyć. Nie wiem czy spełniam Twoje kryteria na prawdziwą mieszkankę Łazarza - mieszkam tutaj całe życie, nawet się urodziłam w szpitalu na Łazarzu, Niestety rodzice byli elementem napływowym z Jeżyc i pl. Sapieżyńskich (starsi mieszkańcy Poznania wiedzą co mam na myśli).
15-07-2016 19:39:10
z Łazarza
Piszę to z perspektywy pieszego ,a zakupy dla rodziny też robię w Netto.Ale jak kupuję coś np w Piotrze i Pawle to też mogę przechodzić przez Głogowską ( nie po pasach )bo mam ciężkie siatki.?
15-07-2016 16:18:41
Hania
Pasy/zebra/przejscie dla pieszych sa konieczne w tym miejscu, bardzo uzasadniony wniosek mieszkancow pod ktorym takze sie podpisuje. Z siatami pelnymi zakupow jest ciezko isc do skrzyzowania Szczanieckiej i do skrzyzowania ze Stablewskiego, tylko po to aby cofnac sie w to samo miejsce ale po drugiej stronie. @"z Lazarza", piszesz to chyba z perspektywy kierowcy bo napewno nie z perspektywy pieszego z siatami zakupow w rekach.
15-07-2016 14:44:55
z Łazarza
Ludzie wy chyba nie znacie Osiedla ?A od kiedy ul.Głogowska "łączy" się z Morawskiego(Wyjazd z Morawskiego do Głogowskiej) przecież Morawskiego dochodzi do Kasprzaka. ".Łazarz zostanie udekorowany kolejnymi zebrami bo do Sczanieckiej lub Potockiej za daleko? " Ul,Kasprzaka nie krzyżuje się z K.Potockiej tylko ze Stablewskiego ( tam jest przejście ).Proszę o wpisy rzetelne , prawdziwych mieszkańców Łazarza.
15-07-2016 08:45:13
M.
@mkente, od skrzyzowania Głogowskiej z Niegolewskich do Morawskiego jest mniej niż 100 metrów. Co do samego pomysłu - jestem pzeciwna powstaniu kolejnego przejścia. Te 50 metrów klienci sklepu mogą dojść. Przy okazji mam dwa pytania - czy w związku z tym, że "przyjezdni" klienci parkuja samochody na zakręcie (Wyjazd z Morawskiego do Głogowskiej) lub na pasie jezdni, też to usankcjonujemy? Czy również postanie przejście dla pieszych do przystanku autobusowego, bo bardzo często piesi skracają tak drogę ze wspomnianej piekarni na przystanek?
13-07-2016 13:19:08
morlock
Oj, przechodzimy na Łazarzu w myśl zasady "jaksięda". Na Matejkiego-Kasprzoka się nieda bo ruch w porywach taki że czasami łeb urywa a jeszcze jak dodać kierowczynie na tym ciągu ulic zasłuchane w jakiśtamfon i zatrzymujące się na pasach ?! Strach się bać. @mkente nie mierzyłem odległości pomiędzy dolotami do głównych łazarskich ulic ale masz rację bo tak stanowią przepisy i może stąd przyczajki SM na np. Kasprzaka. Natomiast wk***a mnie czajenie się nierobów spod znaku szpadla i psich odchodów na JEDNOKIERUNKOWYCH odcinakach łazarskich ulic. A w temacie, Św.Łazarz zostanie udekorowany kolejnymi zebrami bo do Sczanieckiej lub Potockiej za daleko? Może wystarczy wstrzymać się z wydawaniem kasy do czasu aż pierdzistołki i biurwy miejskie zakończą remonty na Dąbrowskiego? To i ruch (mam nadzieję) wróci na swe poprzednie tory.
13-07-2016 10:39:54
mkente
Przechodzenie w tym miejscu jest dozwolone. Art. 13 ustawy prawo o ruchu drogowym stanowi: "(...) 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu."
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: