Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Stablewskiego cała będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Stablewskiego cała będzie jednokierunkowa
30-06-2016 08:34   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich pozytywnie ustosunkował się do wniosku Rady Osiedla Św. Łazarz w sprawie zmiany organizacji ruchu na ulicy Stablewskiego, która już niebawem będzie jednokierunkowa również na odcinku pomiędzy Lodową a Łukaszewicza.

Jezdnia na ulicy Stablewskiego zamienia się w parking. Postuluję o zmianę organizacji ruchu: zakaz zatrzymywania się i postoju. Wielokrotnie jeden pas ruchu jest nielegalnie zajęty. Ostatnio przejazd zablokował samochód dostawczy, bo ktoś sobie robił przeprowadzkę – mówił podczas sesji 13 kwietnia Wojciech Wośkowiak, radny Osiedla Św. Łazarz.

Radny Wojciech Wośkowiak zauważył, że kierowcy mają problem z przejazdem ulicą Stablewskiego, zwłaszcza na odcinku pomiędzy Lodową a Dmowskiego. Ulica ta jest dwukierunkowa, jednak kierowcy mają zazwyczaj do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Rada Osiedla Św. Łazarz skierowała wniosek do Zarządu Dróg Miejskich w sprawie ewentualnych zmian na ulicy Stablewskiego. ZDM zaopiniował pozytywnie projekt zmian organizacji ruchu, które zakładają wprowadzenie jednego kierunku ruchu na całej długości ulicy, tak jak ma to miejsce na odcinku od Jarochowskiego do Lodowej.


R E K L A M A

Komentarze (11)

01-07-2016 09:17:58
M.
@@poznanianka, to prawda, że obecnie inwestycje prowadzone są na bardziej odległych od kościoła uliczkach. Z tym, że tam są prowadzone inwestycje, które w pierwszej kolejności przeprowadzono właśnie przy kościele MBB...
01-07-2016 07:37:09
@poznanianka
Bez przesady. Proszę spojrzeć na inwestycje w ostatnich latach. Dużo więcej jest na odległych uliczkach, a nie w pobliżu kościoła. A czystość i zadbany teren to zasługa kościelnych, którzy dbają o chodniki przylegające do kościoła oraz proboszcza który zainwestował w odnowienie np muru od strony lodowej. Nie sądzę by proboszcz interweniował w sprawie kierunku ruchu na odcinku ulicy który nie przebiega bezpośrednio przy terenie kościoła.
30-06-2016 14:33:25
poznanianka
Może i dobrze , moze i żle ulice jednokierunkowe.Ale wszystko co dzieje sie w okolicy kościoła MBB jest bardzo szybko na tak wnioskowane przez radnych i załatwiane .Trochę dziwi .Tam ma być czystko ( chodniki , barierki, zieleń i nie za duży ruch ) , a gdzieś trochę dalej jak np. ul Kolejowa to obiecanki i z ó ł w i e tempo.Zadziwia. Dedykuję radnym .
30-06-2016 14:02:07
Andrzej
Te auta na obcych rejestracjach parkują tam codziennie od kilku lat, więc można się domyślić, że należą do okolicznych mieszkańców, ale okej... O szlabanie nie słyszałem, to niespodzianka :)
30-06-2016 13:01:43
....
Andrzej zmartwire Cię, ale tam trwa obecnie remot i będą szlabany, więc Januszom zostaje objazd przy desce. Rusałka, jesteś wielka, dosłownie czyasz mi w myślach, na jezdni głównie parkują mieszkańcy numerów 13,15,17 i bloków, gdzie znajdują się żabka i mazurek.
30-06-2016 12:48:32
wolf
Pomiędzy Dmowskiego a Lodowa to jest dobry pomysł bo i tak ruch jest głównie w stronę Głogowskiej. Jednak pomiędzy Łukaszewicza i Dmowskiego powinien być ruch dwukierunkowy. Na tym odcinku nie jest ulica zastawiana. A skierowanie wszystkich samochodów w stronę Dmowskiego sprawi że będzie Dmowskiego jeszcze bardziej zakorkowana. Zwłaszcza że wieżowiec się tam znajduje i dużo garaży. Teraz wszyscy w stronę Dmowskiego tylko będą mogli wyjechać.
30-06-2016 12:11:02
Andrzej
No to mieszkańcy bloków przy Stablewskiego (okolice kościoła/lodowa tam gdzie Żabka i cukiernia jest) przygotujcie się, że tą malutką drogą osiedlową będzie jeździć duuuuużo samochodów okolicznych mieszkańców, żeby sobie skrócić drogę i stanąć na jezdni Stablewskiego między Dmowskiego a Lodową
30-06-2016 12:01:10
Rusałka
Co za idiotyzm!!! wystarczy zrobić zakaz zatrzymywania (nie dotyczy chodnika) i po temacie, zresztą jak się spojrzy po rejestracjach to większość nie jest z Poznania, przyjeżdżają porzucają byle gdzie najczęściej zajmując tym samym 2 miejsca parkingowe. Miejsca parkingowe są ale jak już ktoś musi prawie autem do mieszkania wjeżdżać bo parę metrów to za daleko żeby się przejść...
30-06-2016 10:56:23
mieszkaniec Kolejowej
Może Rada Osiedla zawnioskuje o zrobienie z Ul Kolejowej jednokierunkowej jak nic nie potrafi zdziałać w temacie remontu tej XIX wiecznej ulicy
30-06-2016 09:03:45
mieszkaniec
Zastanawiam sie na czyj wniosek Rada Osiedla wyszła z taka propozycją bo z pewnoscia nie mieszkańców ulicy Stablewskiego?????
30-06-2016 08:50:40
Andrzej
Hurra, wreszcie ktoś pomyślał! Jendokierunkowa załatwi wszystkie problemy z tą ulicą, a Pan "Pępek Świata" Wośk niech sobie objeżdża do swojego garażu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: