Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozszerzenia strefy płatnego parkowania (na razie) nie będzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozszerzenia strefy płatnego parkowania (na razie) nie będzie
13-07-2016 00:24   Janusz Ludwiczak
Strefa Płatnego Parkowania miała zostać powiększona na ul. Stolarską, Parkową, całą Śniadeckich, Szylinga, a także na fragment Matejki i Głogowskiej. Po uwagach Rady Osiedla Św. Łazarz i kilku poznańskich radnych wiceprezydent Maciej Wudarski wycofał projekt zmian. Wprowadzone natomiast zostaną specjalne koperty dla samochodów dostawczych.

We wtorek Rada Miasta Poznania miała przyjąć uchwałę w sprawie zmian w strefie płatnego parkowania. Jedna z nich przewidywała włączenie do strefy ulic: Stolarskiej, Parkowej, Śniadeckich - na odcinku od Parkowej do Głogowskiej oraz Szylinga. Na tych obszarach wprowadzona miała zostać strefa zielona, czyli najtańsza. Tak jednak się nie stało.

Rada Osiedla Św. Łazarz wnioskowała o włączenie do obszaru strefy płatnego parkowania ulicy Matejki (na odcinku od Grunwaldzkiej do Orzeszkowej) oraz Głogowskiej (do skrzyżowania z ul. Berwińskiego i Kanałowej). Z kolei radna PiS Lidia Dudziak zauważyła, że nie przeprowadzono konsultacji społecznych z mieszkańcami. Wiceprezydent Maciej Wudarski wycofał więc te projekty zmian. Nie oznacza to, że zmian nie będzie. Do projektu radni mają wrócić we wrześniu.

Decyzją poznańskich radnych w strefie płatnego parkowania pojawią się specjalne koperty dla samochodów dostawczych, na których będzie można bezpłatnie pozostawić pojazd na 15 minut. Później za postój będzie trzeba zapłacić. W ten sposób ZDM chciał rozwiązać problem z blokowaniem ulic przez samochody dostawcze.

Nadal strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać w soboty w godz. od 10 do 14. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu i prokuratura uznały niedawno, że strefa płatnego parkowania może obowiązywać tylko w dni robocze, a sobota takim dniem nie jest. Sprawa dotyczyła co prawda Kępna, ale możliwe, że również tak stanie się w Poznaniu.

Uważamy, że sobota jest dniem roboczym. Prokuratura zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego poprzednią uchwałę rady miasta w tej sprawie. Czekamy na decyzję sądu. Jeżeli Wojewódzki Sąd Administracyjny uzna, że nie mamy racji, wtedy wprowadzimy zmiany. Na dzień dzisiejszy kwestie finansów publicznych wskazują, żeby odpłatność za postój w strefie płatnego parkowania utrzymać – powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.


Obecny obszar Strefy Płatnego Parkowania
Map: Zarząd Dróg Miejskich

ZOBACZ TAKŻE: "Miasto nie prowadzi działań w tym zakresie" - nie będzie strefy płatnego parkowania na Łazarzu


R E K L A M A

Komentarze (2)

17-07-2016 11:33:04
Emeryt
Mieszkańcy tych ulic postulowali poszerzenie strefy ale" radna PiS Lidia Dudziak zauważyła, że nie przeprowadzono konsultacji społecznych z mieszkańcami" .Pewnie jak się mieszka na Łukaszewicza to najlepiej się zna na horrorze parkowania koło Targów,
13-07-2016 16:49:22
albi
Skoro już tak, to warto zamknąć strefą park Wilsona - czyli Matejki aż do Berwińskiego, Berwińskiego, Głogowska, Śniadeckich. Ale wiem, to nie będzie na rękę urzędnikom z wydziałów UM przy Matejki, więc odpadnie w konsultacjach...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

11:00
Łazarz
Patroni łazarskich ulic - "Przechadzki po mieście" z przewodnikami PTTK
Zbiórka przy wejściu na Dworzec Zachodni

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: