Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim i przed II LO można już wypożyczać miejskie rowery - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim i przed II LO można już wypożyczać miejskie rowery
07-07-2016 00:48   Janusz Ludwiczak
Na Łazarzu pojawiły się dwie nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego: na Rynku Łazarskim oraz na ul. Matejki, przy II LO. Nowe wypożyczalnie miejskich rowerów, jak i pozostałe zostały wyposażone w ekrany dotykowe i terminale, umożliwiające płatność kartą również zbliżeniowo. Niebawem użytkownicy będą mogli również korzystać z jednośladów za pośrednictwem karty PEKA, gdzie ceny mają być przystępniejsze.

Od środy można już korzystać z aż sześciu wypożyczalni miejskich jednośladów, które znajdują się na placu Dworcowym (plac przed dworcem Poznań Główny - przy peronie 4), obok Collegium Stomatologicum (przy zbiegu Bukowskiej i Przybyszewskiego), na ul. Hetmańskiej (przy skrzyżowaniu z Głogowską), w pobliżu Parku Wilsona (na ul. Głogowskiej przy skrzyżowaniu z Berwińskiego oraz na ulicy Matejki, przy II Liceum Ogólnokształcącym i na Rynku Łazarskim (na skwerze im. Kazimierza Nowaka - tzw. "Lejek Łazarski"). W sumie w całym Poznaniu system Poznańskiego Roweru Miejskiego powiększył się 24 nowe stacje.

Użytkownicy Poznańskiego Roweru Miejskiego mają powody do radości. Tegoroczna rozbudowa systemu spowoduje, że użytkownicy będą mieli do dyspozycji kolejne 24 stacje w nowych lokalizacjach. Cały system liczy już 61 stacji oraz 683 rowery – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Wszystkie stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego zostały również wyposażone w ekrany dotykowe i terminale płatnicze zapewniające możliwość płacenia za wypożyczenie przy stacji, a rowery są zabezpieczane wygodnymi w użyciu elektrozamkami. Przy okazji zmieniono kolorystykę stacji – z niebieskich na grafitowe.

Niebawem miejskie jednoślady będzie można również wypożyczyć za pośrednictwem Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z operatorem, firmą Nextbike Polska przygotowują promocyjną taryfę dla użytkowników korzystających z terminali za pośrednictwem imiennych kart PEKA z ważnym biletem okresowym. Czas bezpłatnego przejazdu wydłuży się o 10 minut, a kolejna godzina będzie o połowę tańsza. Obecnie trwają testy techniczne nowego systemu.

Poznański Rower Miejski działa od kwietnia 2012 roku. W tym czasie w systemie zarejestrowało się ponad 43 436 użytkowników, którzy dokonali łącznie 416 368 wypożyczeń. Tylko na przestrzeni bieżącego sezonu, który rozpoczął się 1 marca, liczba wynajmów sięga 133 665, a rejestracji – 10 320. Zeszłoroczny rozwój PRM, który w nowej formule stał się najnowocześniejszym technologicznie systemem w kraju zaowocował absolutnie rekordowymi wynikami na zakończenie sezonu. W porównaniu do 2014 roku, liczba wypożyczeń wzrosła o 117 procent, a rejestracji – o 121 procent.

W przyszłym roku system powiększy się o kolejnych 20 stacji i 200 rowerów. Docelowo w 2018 r. w całym Poznaniu ma być 100 stacji i 1000 rowerów.


Komentarze (1)

07-07-2016 20:25:07
hrabia
Z chęcią wypożyczyłbym sobie rower i pojeździł, ale załatwienie formalności jest tak skomplikowane, że odbiera mi to ochotę. Takie coś tylko u nas.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: