Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby przez trzy tygodnie nie dojadą na Górczyn. Rozpoczął się kolejny remont na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby przez trzy tygodnie nie dojadą na Górczyn. Rozpoczął się kolejny remont na Głogowskiej
05-07-2016 00:46   Janusz Ludwiczak
Główną ulicą Łazarza zamiast "wahadła" znów jeżdżą tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14. Jeden remont się zakończył, drugi rozpoczął. W poniedziałek ekipy MPK przeniosły się 400 metrów dalej, gdzie przy zajezdni wymieniać będą stare zwrotnice. Z tego powodu przez najbliższe trzy tygodnie na Górczyn zamiast tramwajów będą dojeżdżać autobusy zastępcze "za tramwaj". Ponadto od piątku znów zamykana będzie przedłużona trasa PeSTki przez Dworzec Zachodni.

Od 18 czerwca prowadzony był remont torowiska na ul. Głogowskiej. Przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską wymienione zostały zwrotnice, a na wysokości ul. Załęże szyny łukowe. Przez dwa tygodnie, aż do niedzieli z Łazarza do centrum pasażerów woziły tramwaje wahadłowe linii nr 28. Natomiast z powodu remontu torowiska na ul. Hetmańskiej przed skrzyżowaniem z ul. 28 Czerwca 1956 r. z Łazarza na Wildę jeździły autobusy "za tramwaj" linii T7.

W poniedziałek, 4 lipca od kursów porannych na ulicę Głogowską powróciły tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14, a Hetmańską znów jeździ "jedynka", "jedenastka" oraz "dwudziestkasiódemka".

Jeden remont się zakończył, kolejny rozpoczął. W poniedziałek ekipy MPK przeniosły się 400 metrów na południe ulicy Głogowskiej.

Na ulicy Głogowskiej od 4 do 24 lipca zaplanowany jest remont zwrotnic umożliwiających wjazd i wyjazd tramwajów z zajezdni MPK. Podczas wykonywania tych prac niemożliwy będzie ruch tramwajów od skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z Głogowską do pętli Górczyn. Na tym odcinku będzie funkcjonowała dodatkowa linia autobusowa "za tramwaj" T5 – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Zmienionymi trasami jeżdżą tramwaje linii nr 5, 8 i 14. Ponadto zawieszone zostało kursowanie "dziewiętnastki". Na Łazarz do końca wakacji nie będzie dojeżdżać również "trójka".

I tak tramwaje linii nr 5 i 8 dojeżdżają tylko do przystanku "Głogowska/Hetmańska". "Piątka" jedzie objazdem przez Grunwaldzką, Rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską do przystanku "Głogowska/Hetmańska" (dodatkowo wciąż będzie funkcjonować ten przy ul. Kasprzaka). Z kolei w odwrotnym kierunku jedzie "ósemka". Natomiast "czternastka" została skierowana przez Hetmańską na Dębiec.

Ponadto od piątku, 8 lipca tramwaje znów nie będą jeździć przedłużoną trasą PeSTki od ul. Głogowskiej przez Zachodnią, Dworzec Zachodni i dalej pod Mostami: Dworcowym, Uniwersyteckim i Teatralnym.

W związku z kolejnym etapem prac pod rondem Kaponiera od piątku, 8 lipca 2016 r. zamknięty będzie dla tramwajów linii nr 12 i 14 odcinek nowej trasy PST – między Mostem Teatralnym a Dworcem Zachodnim w każdy piątek od godz. 19 do końca dnia oraz we wszystkie soboty i niedziele przez cały dzień – informuje MPK.

Zmiany, które obowiązywać będą do 24 lipca mają związek z koniecznością wyłączenia napięci w sieci trakcyjnej w rejonie Kaponiery.


Z myślą o kibicach Euro 2016 MPK przygotowało mapkę w wersji z... Michałem Pazdanem, obrońcą polskiej reprezentacji

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD 4 DO 24 LIPCA:

Linia nr 1:
Powrót na stałą trasę:
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Piaśnicka (tunel) - Szwajcarska - FRANOWO

Linia nr 3:
ZAWIESZONA

Linia nr 5:
STOMIL - ... - Most Uniwersytecki - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
- Głogowska - Roosevelta - Most Uniwersytecki - ... - STOMIL

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO - ... - Most Teatralny - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Głogowska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
- Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - ... - MIŁOSTOWO

Linia nr 11:
Powrót na stałą trasę:
PIĄTKOWSKA - Winiary - Sołacz - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA

Linia nr 12:
Od 8 lipca w piątki od godz. 19, w soboty i niedziele kursy "górą" przez ul. Roosevelta i Rondo Kaponiera.

Linia nr 14:
DĘBIEC - 28 Czerwca 1956 r. - Hetmańska - Głogowska - Zachodnia - Dworzec Zachodni - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO
(od 8 lipca w piątki od godz. 19, w soboty i niedziele kursy "górą" przez ul. Roosevelta i Rondo Kaponiera).

Linia nr 19:
ZAWIESZONA

Linia nr 27:
Powrót na dotychczasową trasę:
DĘBIEC - 28 Czerwca 1956 r. - Królowej Jadwigi - Strzelecka - Podgórna - Marcinkowskiego - Fredry - Most Teatralny - Rondo Kaponiera - Bukowska - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Rondo Starołęka - Zamenhofa - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Rondo Śródka - ZAWADY

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T5:
GÓRCZYN - Zgoda - Ściegiennego - Głogowska - Winklera - Kasprzaka - Hetmańska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Autobusy zatrzymują się na przystankach:
• "Górczyn" – dworzec autobusowy, peron 5 (przystanek linii nr 82)
• "Sielska" – w obu kierunkach przystanek tramwajowy,
• "Krauthofera" – w obu kierunkach przystanek tramwajowy,
• "Głogowska/Hetmańska" – przystanek na ul. Hetmańskiej między ulicami Kasprzaka a Głogowską (dla linii 79) po stronie południowej. Częstotliwość kursowania: w dni robocze w godzinach szczytu: co 5-6 min, po godz. 20 co 10`, w soboty i niedziele co 6-10 min.

Map: ZTM


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: