Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz dla przyszłych pokoleń - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz dla przyszłych pokoleń
12-06-2016 11:36   redakcja, Zenon Kubiak
Na Łazarzu od kilku tygodni trwa gromadzenie różnych przedmiotów dzisiejszej rzeczywistości dzielnicy, które zostaną zakopane w skrzyni jako skarb do odkrycia przez przyszłe pokolenia. W dwa najbliższe poniedziałki odbędą się warsztaty fotograficzne dla młodzieży, która uwieczni na zdjęciach obecny wygląd dzielnicy.

"Skarb Łazarza" to jeden z projektów realizowanych w ramach konkursu "Centrum Warte Poznania". Jego celem jest zgromadzenie w specjalnie skonstruowanej skrzyni różnych przedmiotów, pamiątek dzisiejszych mieszkańców tej wyjątkowej dzielnicy Poznania. Skarb jak to skarb następnie zostanie ukryty i pewnie za wiele, wiele lat natrafią na niego kolejne pokolenia mieszkańców Łazarza, dla których skrzynia będzie świadectwem tego, jak żyli ich przodkowie.

Gromadzenie skarbów trwa już od jakiegoś czasu. Podczas niedawnego Festynu Łazarskiego każdy mógł napisać list do przyszłych pokoleń. Z kolei w klubie osiedlowym Krąg zorganizowano dyktando z gwary poznańskiej. Napisane przez uczestników teksty także schowano do skrzyni.

Z kolei w poniedziałki 13 i 20 czerwca odbędą się warsztaty fotograficzne dla młodzieży.

Spotykamy się przed klubem Krąg o godzinie 18-tej, skąd uczestnicy wyruszą na ulice Łazarza, by zrobić zdjęcia ich zdaniem najciekawszym i najbardziej charakterystycznym miejscom dzielnicy. Zrobione zdjęcia również znajdą się w skrzyni jako element skarbu – wyjaśnia Joanna Heller, koordynator projektu.

Warsztaty są bezpłatne. Można na nie przyjść z własnym aparatem fotograficznym, ale jeśli ktoś nie ma własnego, nie powinien się martwić - organizatorzy zapewnią aparaty zainteresowanym.

Jeszcze w czerwcu w ramach projektu „Skarb Łazarza” odbędzie się koncert zespołu Junki z Buku. Odbędzie się on 24 czerwca o godz. 17:00 w Ogrodzie Łazarz, pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41, za budynkiem "Kręgu". Nagrany fragment koncertu również będzie jednym z elementów, które znajdą się w skrzyni ze skarbem Łazarza.

Gromadzenie skarbów w skrzyni potrwa jeszcze przez kilkanaście tygodni. "Skarb Łazarza" ma zostać ukryty pod koniec listopada.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: