Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znani z Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znani z Łazarza
21-05-2016 16:53   Janusz Ludwiczak
Dla niektórych Łazarz był tylko przystankiem, inni spędzili tutaj całe życie: mniej lub bardziej znani mieszkańcy Łazarza. Kolektyw Kąpielisko zaprasza na niedzielne spacery, podczas których będzie można poznać miejsca, w których mieszkali i tworzyli znani mieszkańcy Łazarza. Bohaterami spaceru będą m.in. gospodarz domu Alternatywy 4, wokalistka nagradzana za utwór „Tyle słońca w całym mieście” czy znany popularyzator gwary poznańskiej "Wuja Cześku".

W ramach projektu "Włącz Łazarz - Otwarta Strefa Kultury" stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko zaprasza na niedzielne spacery śladami "Znanych z Łazarza".

Zależy nam na tym, by pokazać wyjątkowość Łazarza i zaprezentować bohaterów oraz wielkich ludzi, którzy tutaj mieszkali czy pracowali. Bohaterami będą także sami uczestnicy, bo być może z ich wspomnień czy łazarskich doświadczeń też czegoś ciekawego się dowiemy – tłumaczy Klaudia Lewczuk z Kolektywu Kąpielisko.

Po Łazarzu oprowadzać będzie Aleksandra Dolczewska, historyk sztuki, która ukończyła studia podyplomowe "Współczesne metody dokumentacji i promocji dziedzictwa kulturowego" na Uniwersytecie Wrocławskim oraz "Kreowanie przestrzeni publicznej" w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Jest autorką kilkunastu artykułów na temat historii poznańskiej architektury oraz haseł do "Atlasu architektury Poznania". Została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złotą odznaką "Za opiekę nad zabytkami".

Początek pierwszego spaceru "Znani z Łazarza" w niedzielę o godz. 12:30. Zbiórka przy wejściu do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej. Wycieczka potrwa ok. półtorej godziny.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: