Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przystanek przy rondzie Jeziorańskiego zbudowany na Euro 2012 się sypie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przystanek przy rondzie Jeziorańskiego zbudowany na Euro 2012 się sypie
06-05-2016 13:53   Janusz Ludwiczak
Cztery lata temu oddano do użytku zmodernizowane rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego wraz z nowymi przystankami tramwajowo-autobusowymi. Wymagają one jednak naprawy, gdyż krawężniki i płyty są nierówne, unoszą się do góry.

Dwa lata temu informowaliśmy o nierównych krawężnikach, unoszących się do góry i popękanym asfalcie na przystanku tramwajowo-autobusowym "Bałtyk", który został zmodernizowany na Euro 2012. Teraz taka sama sytuacja ma miejsce na przystanku "Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego", m.in. na ul. Przybyszewskiego.

Historia lubi się powtarzać. Kolejny przystanek niebawem będzie do wymiany. Wymienią zapewne odłupane bloki betonowe oraz zrobią porządny podkład przystosowany dla autobusów. Tym czasem płyty na peronie przystanku zamieniają się w schody – pisze do nas Karol Kroll na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Usterki naprawi wykonawca, który na przełomie 2011 i 2012 przebudowywał rondo Jeziorańskiego. Inwestycja jest jeszcze objęta gwarancją. Remont przystanków nie skomplikuje ruchu tramwajowego, gdyż na tej trasie w związku z remontem ul. Dąbrowskiego nie jeżdżą bimby, a jedynie autobusy linii nr 45 i 93.

Prace, które zostały wykonane w ramach przebudowy ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego są objęte okresem gwarancyjnym. Uszkodzenia, które tam wystąpiły, zostaną wskazane wykonawcy robót w trakcie przeglądu gwarancyjnego. Zgodnie z umową wykonawca będzie musiał na własny koszt przeprowadzić naprawę przystanku – tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: "Bałtyk" się sypie - prawie dwa lata od generalnego remontu

ZOBACZ TAKŻE: "Bałtyk" przesunięty. Remont przystanku idzie ślamazarnie

ZOBACZ TAKŻE: Prawie dwa lata temu zmodernizowano "Bałtyk" - już do naprawy

ZOBACZ TAKŻE: Tablice informacyjne w tunelu pod ul. Matyi mogły spaść na głowy przechodniów

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

07-05-2016 11:09:14
morlock
Czasy jak za prl-U. Może już nikt nie pamięta hasła "22 mosty na 22 Lipca". By dogodzić aparatczykom pięciokrotnie wymieniano kierownika budowy sławetnego wiaduktu na Katowickiej. I skutkiem remonty co 2 lata. W przypadku r.Jeziorańskiego ta krótka piłka, spieprzyłeś- naprawiaj za swoje, nie pachnie konwaliami. A na marginesie, ktoś wie czy "wykonawca" Dąbrowskiego jeszcze płaci kary za nie dotrzymanie terminu?
06-05-2016 17:39:04
Hania
Naprawia co sfuszerowali ale napewno nie porzadnie i nie solidnie a tylko tyle aby wytrzymalo do konca gwarancji. Umowy z firmami na tego typu roboty powinny byc podpisywane przez osoby wyksztalcone w tym kierunku, zatrudnione przez UM/dany wydzial, ktore znaja sie na takich budowach/robotach a nie urzednicy zza biurka nie majacy pojecia o budowie drog i ulic podpisuja umowy z tymi, ktorzy dali dobra cene a czy znaja sie na robocie czy nie albo jak dlugo takie cos wytrzyma to juz jest niewazne bo przeciez jest gwarancja. Minelo 4 lata i sie rozpada, firma "nie daj sie". No ale jest gwarancja ...i co z tego, fuszera pozostaje fuszera.
06-05-2016 15:40:54
Dziurawiec
To nie ostatnia taka fuszerka w Poznaniu!!
06-05-2016 14:18:23
tonny
Skutki wybierania najtańszych ofert. Ktoś powinien odpowiedzieć za taką fuszerkę. Rondo jeziorańskiego zostało źle zaprojektowane i wykonane.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: