Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kradzież chodnika z Karwowskiego? Bruk z Łazarza trafi w okolice Starego Rynku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kradzież chodnika z Karwowskiego? Bruk z Łazarza trafi w okolice Starego Rynku
19-09-2008 21:42   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Karwowskiego prowadzony jest remont chodnika. Starą zabytkową kostkę zastąpi bardziej praktyczna i nowoczesna kostka pozbrukowa. Jednak krążą słuchy, że robotnicy bezprawnie sprzedają bruk.

O sprawie informowała Telewizja WTK. Według doniesień telewidzów kostka bezprawnie sprzedawana jest zainteresowanym kupcom.

Wymieniany, stary bruk powinien trafić do magazynu Zarządu Dróg Miejskich, gdzie byłby składowany. Jednak robotnicy postanowili zaoferować sprzedaż starych płyt chodnikowych… mieszkańcom i zainteresowanym osobom.

ZDM już zapowiedział przyjrzenie się sprawie i sprawdzenie objętości materiału budowlanego z materiałem otrzymanym na magazynie. Firma budowlana musi dokładnie rozliczyć się z wykorzystanego i usuniętego materiału. Jednak wykonawca wyłoniony w przetargu – firma Drobud S.A. zapewnia, że do sprzedaży płyt nie dochodziło.

Zabytkowa kostka z ulicy Karwowskiego ma już swoje dalsze przeznaczenie. Na razie trafi do magazynu ZDM, a później w okolice Starego Rynku. Remont ulicy Karwowskiego ma zakończyć się 30 września.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: