Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowę Głogowskiej czas zacząć? Gdzie podziali się drogowcy? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowę Głogowskiej czas zacząć? Gdzie podziali się drogowcy?
22-07-2008 23:51   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek miała rozpocząć się przebudowa ulicy Głogowskiej. Miała. Przez dwa dni na placu budowy nie pojawiła się ekipa remontowa. Czy zatem uda się przeprowadzić remont jezdni, chodników i budowę nowych świateł?

Już w maju zapowiadany był kompleksowa przebudowa ulicy Głogowskiej. Prace przewidują remont jezdni i chodników (od budynku nr 72 do 95), montaż nowych sygnalizacji świetlnych na ulicy Głogowskiej przy skrzyżowaniach z Limanowskiego, Sczanieckiej oraz Rynku Łazarskim. Wymienione mają zostać też stare sygnalizatory przy Strusia i Berwińskiego.

Największa rewolucja przewidziana jest na skrzyżowaniu Głogowskiej i Sczanieckiej, które zostanie przebudowane. Przystanek tramwajowy "Rynek Łazarski" zostanie przesunięty bliżej Centrum, czyli przed skrzyżowaniem z ul.Sczanieckiej. Na samej Głogowskiej pojawi się około cztery tysiące metrów kwadratowych, tzw. "cichej nawierzchni", która zredukuje hałas o kilku decybeli. Taka nawierzchnia jest już na Reymonta i Hetmańskiej.

Tymczasem wykonawca przedsięwzięcia – konsorcjum firm Elmont i Pol-Dróg nie rozpoczęło prac. Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek na ulicy Głogowskiej nie było ani jednego pracownika, a teren nie został nawet odgrodzony i przygotowany do prac.

Wykonawca ma czas na przeprowadzenie remontu do końca października i z tego będzie rozliczany.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (4)

23-07-2008 21:09:42
bbk
może czekają aż będą wszystkie skrzyżowania gotowe :D ależ się cieszę z tego remontu - czas najwyższy! :)
23-07-2008 10:57:08
madzia
Ciekawe, jak zmieści się tam przystanek?
23-07-2008 08:41:12
lazarus
A co się mają spieszyć? Do października mają sporo czasu.
20-07-2008 14:09:47
lazarus
Ciekawe, co oni będą robić przez ponad 3 miesiące. No to teraz będzie wesoło na Głogowskiej - co krzyżówka światła. Do dziś nie potrafią ujednolić świateł na Głogowskiej ze Stablewskiego i Potworowskiego do świateł na Głogowskiej/Hetmańskiej. A czy mają oni w ogóle pojęcie o zielonej fali?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: