Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni wycofali 5 tys.zł na odnowienie tablic Powstańców, bo parafia MBB nie wykazała zainteresowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni wycofali 5 tys.zł na odnowienie tablic Powstańców, bo parafia MBB nie wykazała zainteresowania
10-08-2011 01:15   Janusz Ludwiczak
Podczas poniedziałkowej sesji Rada Osiedla Święty Łazarz podjęła uchwały w sprawie zmian w tegorocznym budżecie. Radni postanowili wycofać z planu rzeczowo-finansowego 5 tys. zł. na odnowienie tablic Powstańców Wielkopolskich, znajdujących się w Grocie, przy kościele Matki Boskiej Bolesnej. Środki te zostaną przekazane na powstanie placu zabaw, który znajdzie się przy Arenie.

Na początku sesji radni dokonali zmian w składach osobowych komisji problemowych. Część osób zrezygnowała z pracy w niektórych komisjach. I tak najwięcej radnych, bo aż sześciu wypisało się z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki (z 16 członków pozostało 10). O pięć osób zmniejszył się skład Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (z 16 do 11), a także Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia (tym samym jest to najmniej liczna komisja problemowa Rady Osiedla Święty Łazarz i liczy 6 radnych).

Następnie radni dokonali korekt w budżecie na ten rok. 5 tysięcy złotych zostało wycofane z odnowienia tablic Powstańców Wielkopolskich w Grocie, przy kościele Matki Boskiej Bolesnej.

Jak się okazało, Parafia Matki Boskiej Bolesnej, która jest właścicielem tablic nie wystosowała wniosku do Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Tablice Powstańców Wielkopolskich miały być odnowione już w roku ubiegłym.

Fundusze z tego niezrealizowanego zadania zostaną przekazane na sporządzenie projektu placu zabaw, który w przyszłym roku stanie w Parku Kasprowicza, obok siłowni na wolnym powietrzu.

Radni podjęli też uchwałę o wycofaniu 3 400 zł przeznaczonego na "Mikołajki", które miał organizować Rejon Targowe Rady Osiedla Święty Łazarz (dawniej Rada Osiedla Targowego). Kwota ta trafi na zakup programu multimedialnego do zajęć logopedycznych w Przedszkolu nr 51 przy ul. Głogowskiej.

Na zakończenie sesji radni przyjęli sprawozdanie finansowe za pierwsze półrocze 2011 roku. W sumie Rada Osiedla Święty Łazarz od momentu powołania 18 kwietnia do końca czerwca wydała 1094 zł (środki te poszły na artykuły biurowe i spożywcze). Sprawozdanie to otrzyma Rada Miasta i Regionalna Izba Obrachunkowa.

Kolejna sesja Rady Osiedla Święty Łazarz odbędzie się 24 sierpnia. Wtedy radni będą uchwalać budżet na 2012 rok, wynoszący 815 217 zł.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: