Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rady Osiedli zaopiniowały projekt placu zabaw w Parku Wilsona, jego realizacją zajmie się Palmiarnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rady Osiedli zaopiniowały projekt placu zabaw w Parku Wilsona, jego realizacją zajmie się Palmiarnia
18-08-2010 06:06   Janusz Ludwiczak
We wtorek spotkali się przedstawiciele Rady Osiedla Targowego i Rady Osiedla Świętego Łazarza, by wspólnie z projektantką omówić budowę placu zabaw w Parku Wilsona.

Po obejrzeniu koncepcji i projektu zagospodarowania placu zabaw w Parku Wilsona przedstawionego przez Justynę Krukowską z Pracowni Architektonicznej KJ-styl s.c. Ewa Garasz, Przewodnicząca Rady Osiedla Świętego Łazarza wraz z Marią Łazarz, Przewodniczącą Zarządu Rady Osiedla Świętego Łazarza, a także Barbarą Blicharską - Przewodniczącą Rady Osiedla Targowego zaakceptowały projekt i przedstawioną koncepcję.

W ciągu najbliższych dwóch lat obie rady osiedli: Targowego i Świętego Łazarza przeznaczą wspólnie na realizację zadania ponad 50 tys. złotych. Z tegorocznego budżetu Rada Osiedla Świętego Łazarza przeznaczyła na plac zabaw 9 tys. zł, zaś sąsiedzi - Rada Osiedla Targowego 5 tys. zł.
W przyszłorocznym budżecie Rada Osiedla Targowego planuje przeznaczyć 30 tys. zł, zaś Rada Osiedla Świętego Łazarza 9 tys. zł.

Jak się okazało zleceniodawcą projektu i głównym realizatorem rozbudowy placu zabaw w Parku Wilsona będzie Palmiarnia Poznańska. Rady osiedli mogą tylko zaopiniować projekt, nie będą miały jednak wpływu na to jak zadanie będzie realizowane.

"Dyrektor Palmiarni powinien teraz zorganizować spotkanie z zainteresowanymi, czyli z nami. My mamy tylko to sfinansować, czyli być sponsorami?" - mówili osiedlowi radni.

Radni z Osiedla Targowego byli też zaskoczeni faktem, że dyrektor Palmiarni, Zbigniew Wągrowski zgadza się nagle na budowę placu zabaw, a sami prowadzili w tym zakresie starania i rozmowy przez minione dwa lata.

Według założeń projektu jedna z trzech piaskownic będzie zlikwidowana, a w jej miejscu powstanie plac zabaw, który składać ma się ze zjeżdżalni, drewnianych drabinek, bujaków i skamielinianej głowy dinozaura, dzięki czemu zabawa w piaskownicy ograniczy się nie tylko do robienia babek z piasku, ale pobudzenie wyobraźni i wprowadzenie najmłodszych w świat nauki i historii.

Projekt musi jeszcze zaopiniować Miejski Konserwator Zabytków. Według założeń plac zabaw w Parku Wilsona ma powstać jeszcze tej jesieni.


R E K L A M A

Komentarze (3)

20-10-2010 20:51:13
mamuśka
Najlepiej było by stworzyć taki sam plac jaki jest na ul. Iwałłkiewiczówny- bardziej rozbudowany i kolorowy- w końcu to ma być dla dzieci a nie dla dorosłych.
19-08-2010 14:08:11
mama Patryka
A dlaczwgo nie będzie huśtawek i karuzeli??????
19-08-2010 12:59:23
doc
Jako przedstawiciel świata nauki czuję się w obowiązku poinformować szanownych radnych że głowa dinozaura zawierała bardzo mały móżdżek.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: