Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyn bez bimb. Przybyszewskiego będzie zamknięta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyn bez bimb. Przybyszewskiego będzie zamknięta
05-09-2009 00:34   Janusz Ludwiczak
Spore zmiany czekają w weekend pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. W sobotę i niedzielę z powodu remontu zwrotnic przy zajezdni MPK tramwaje linii nr 5, 8 i 14 nie będą kursować do pętli na Górczynie. W zamian MPK uruchomi do skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej autobusową komunikację zastępczą T2. W weekend w związku z wymianą włazów kanalizacji sanitarnej dla ruchu kołowego zamknięta będzie ulica Przybyszewskiego na odcinku od Bukowskiej do Marcelińskiej w kierunku Górczyna. Swoje trasy zmienią także autobusy linii nr 69 i 93.

W sobotę i niedzielę w związku z wymianą zwrotnic i torowiska na ulicy Głogowskiej, przy zajezdni tramwajowej swoje trasy zmienią bimbą linii nr 5, 8 i 14. "Piątka" i "czternastka" kursować będą tylko do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska. Natomiast "ósemka" z ulicy Głogowskiej skręci w lewo w Hetmańską, gdzie dojedzie do węzła Traugutta. Na Miłostowo powróci zawracając przez zajezdnię Madalińskiego i dalej ulicami Hetmańską i Głogowską.

Od dworca autobusowego na Górczynie do skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej kursować będą z częstotliwością co 8 minut trzy autobusy zastępcze "za tramwaj" na linii T2.

To nie koniec weekendowych zmian. W sobotę i niedzielę Aquanet wymieniać będzie włazy kanalizacji sanitarnej w ulicy Przybyszewskiego. W związku z tym z ruchu kołowego wyłączony będzie odcinek pomiędzy Bukowską, a Marcelińską, w kierunku Górczyna. Dla kierowców ZDM przygotował objazd prowadzący ulicami: Bukowską i Grochowską. Objazdami pojadą też autobusy linii nr 69 i 93.

Weekendowe trasy objazdowe:

 • Linia tramwajowa nr 5:
  STOMIL - po stałej trasie... - Rondo Kaponiera - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - GŁOGOWSKA/HETMAńSKA - Głogowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - ... - STOMIL
 • Linia tramwajowa nr 8:
  MIŁOSTOWO - po stałej trasie... - Głogowska - Hetmańska - TRAUGUTTA (nawrót przez zajezdnię Madalińskiego) - Hetmańska - Głogowska - ... - MIŁOSTOWO.
  Odjazdy z zajezdni Madalińskiego wykonywane będą zgodnie z rozkładowym czasem przewidzianym z pętli Górczyn.
 • Linia tramwajowa nr 14:
  OS. SOBIESKIEGO - po stałej trasie... - Głogowska - GŁOGOWSKA/HETMAńSKA - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Trasa PST - OS.SOBIESKIEGO
 • Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T2:
  GÓRCZYN DWORZEC – Zgoda – Ściegiennego - Głogowska – Hetmańska – Dmowskiego – Krauthofera – Głogowska – Ściegiennego - Zgoda – GÓRCZYN DWORZEC
  Na trasie autobusu linii T-2 zlokalizowane zostaną dwa dodatkowe przystanki tymczasowe na ulicy Głogowskiej:
  - jeden początkowo-końcowy przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską,
  - oraz drugi za skrzyżowaniem z ul. Krauthofera (w kierunku do Górczyna).
 • Linia autobusowa nr 69:
  OS. ŁOKIETKA - po stałej trasie... - Bukowska - Grochowska - Promienista - ... - OS. KOPERNIKA.
  Powrót w kierunku Os. Łokietka bez zmian, po stałej trasie.
 • Linia autobusowa nr 93:
  SOBIESKIEGO DWORZEC - po stałej trasie... - Przybyszewskiego - Bukowska - Grochowska - Marcelińska - Przybyszewskiego - ... - GÓRCZYN DWORZEC.
  Powrót w kierunku Os.Sobieskiego bez zmian, po stałej trasie.
  Autobusy linii nr 69 i 93 na trasie objazdu zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach autobusowych znajdujących się na trasie.
 • Objazd dla kierowców w związku z zamknięciem ulicy Przybyszewskiego wytyczono ulicami Bukowską, Grochowską do skrzyżowania ulic Reymonta – Hetmańska – Arciszewskiego – Grochowska.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

Komentarze (2)

05-09-2009 19:45:59
D
Bo "dla nich" ma jechać i już :/
05-09-2009 17:08:30
max
No tak informacja na przystankach od wtorku, a ludzie nadal się plują: to "tramwaje nie jadą na Górczyn"???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: