Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sala Ziemi zamieniła się w salę sejmową {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sala Ziemi zamieniła się w salę sejmową {GALERIA ZDJĘĆ}
14-04-2016 22:03   Janusz Ludwiczak
Prezydent RP Andrzej Duda, 460 posłów, 100 senatorów, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz kościoła zasiądą w piątek w samo południe w Sali Ziemi, w której odbędzie się uroczyste plenarne Zgromadzenie Narodowe z okazji jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Będzie to pierwsze w historii najnowszej Polski posiedzenie Sejmu i Senatu poza Warszawą.

Zgromadzenie Narodowe rozpocznie się o godz. 12:00. W Sali Ziemi orędzie wygłosi Prezydent RP Andrzej Duda. W uroczystości wezmą udział również przedstawiciele parlamentów państw europejskich, władz samorządowych oraz kościoła, w tym Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp. Celestino Migliore.

Nie wiadomo czy zgodnie z obecną praktyką większości posłów obrady prowadzone będą do późnych godzin nocnych. Pewne jest natomiast to, że zaprezentowane zostanie specjalne oratorium 966, którego twórcami są Jacek Sykulski - polski chórmistrz, dyrektor artystyczny Poznańskiego Chóru Chłopięcego, a także profesor Sylwester Dworacki, filolog klasyczny, związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za przygotowanie oratorium odpowiedzialna jest Filharmonia Poznańska.

W czwartek trwały jeszcze ostatnie prace. Porządkowany był teren m.in. wokół Targów. W samej Sali Ziemi ułożonych zostało ponad 600 krzeseł. 560 z nich zostało ułożonych w układzie półkola, zasiądą na nich posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i partii Kukiz, a także jeden poseł Mniejszości Niemieckiej. Przygotowano również Lożę dla Prezydenta RP i pierwszej damy, ministrów, organów państwowych, a także dla Marszałka Sejmu i Senatu.


Komentarze (1)

15-04-2016 08:11:07
free dom dla urzedasów
No to urzedasy mają od czwartku wolne. Dyrektory, prezydenty nie ma w biurach to myszy .. na zakupy i "słuzbowe " wyjścia heheh
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: