Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach odbędzie się Zgromadzenie Narodowe - w "Handlówce" odwołano lekcje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach odbędzie się Zgromadzenie Narodowe - w "Handlówce" odwołano lekcje
14-04-2016 13:32   Janusz Ludwiczak
W piątek w samo południe w Sali Ziemi odbędzie się uroczyste plenarne Zgromadzenie Narodowe z okazji jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, w którym wezmą udział prezydent RP, posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz samorządowych oraz kościoła. Jak informowaliśmy już od godz. 5 całkowicie dla ruchu kołowego zamknięta zostanie ul. Śniadeckich. Zajęcia lekcyjne odwołano w Zespole Szkół Handlowych.

W piątek o godz. 12:00 w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się uroczyste Zgromadzenie Narodowe z okazji jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Posiedzenie Sejmu i Senatu po raz pierwszy odbędzie się po za Warszawą.

W spotkaniu weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda, przedstawiciele parlamentów państw europejskich, władz samorządowych oraz kościoła, w tym Apostolski w Polsce Abp. Celestino Miglior. Nie wiadomo czy zgodnie z obecną praktyką większości posłów obrady prowadzone będą do późnych godzin nocnych. Pewne jest natomiast to, że zaprezentowane zostanie specjalne oratorium 966, którego twórcami są Jacek Sykulski - polski chórmistrz, dyrektor artystyczny Poznańskiego Chóru Chłopięcego, a także profesor Sylwester Dworacki, filolog klasyczny, związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za przygotowanie oratorium odpowiedzialna jest Filharmonia Poznańska.

W piątek już od godz. 5 na ul. Śniadeckich, a także sąsiednich ulicach: Orzeszkowej, Konopnickiej i Stolarskiej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się, a od godz. 9 zakaz ruchu.

W Zespole Szkół Handlowych postanowiono odwołać zajęcia lekcyjne. Nie oznacza to, że uczniowie "Handlówki" będą mieli wolne. Jak powiedziano nam w sekretariacie w zamian odbędą się zajęcia edukacyjne z nauczycielami w terenie, czyli np. wyjście do kina.

W piątek skrócone lekcje będą mieli uczniowie Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92, którzy popołudniu wezmą udział w procesji maryjnej z Fary do Katedry. Wcześniej o godz. 9 w ramach 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędzie się w szkole specjalna, nadzwyczajna 372. Konferencja Episkopatu, w której wezmą udział prymas, kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z całej Polski.


R E K L A M A

Komentarze (2)

14-04-2016 17:46:33
norbi
ja też zawsze cieszyłem się z takich uroczystości, kiedy nie musiałem iść do "budy" :)
14-04-2016 14:36:51
tik tak
No tak.... dzieciaki mają wolne / laba
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

17

paź

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: