Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To dla nich drugi dom" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To dla nich drugi dom"
25-03-2016 11:04   Janusz Ludwiczak
Ponad 60 osób uczestniczyło we wspólnym wielkanocnym śniadaniu, które odbyło się w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej. Seniorzy w każdym wieku mogą tutaj miło spędzać dzień, uczestnicząc w zajęciach chóru, śpiewu, tańca czy nauki języków obcych.

W środę w Dziennym Domu Pomocy nr 1 - Klub Centrum odbyło się śniadanie wielkanocne, do którego zasiedli wspólnie wszyscy podopieczni, a jest ich aż 60.

Pensjonariusze tradycyjni dzielili się jajkiem, były również świąteczne potrawy: żurek, biała kiełbasa, sałatka jarzynowa, jajka w różnych postaciach, babka cytrynowa i z żurawiną, sernik. Nie zabrakło słodkich podarunków dla seniorów – informuje Magdalena Rademacher, pracownik socjalny Dziennego Domu Pomocy nr 1 - Klub Centrum.

Seniorzy przygotowali również Misterium Męki Pańskiej. Podopieczni nie tylko wcieli się w rolę Jezusa, szatana, Maryi, Apostołów i Piłata, ale sami przygotowali stroje. Do spektaklu seniorzy przygotowywali się zaledwie tydzień. W tak krótkim czasie pensjonariusze nauczyli się odegrać scenę m.in. wjazdu Jezusa do Jerozolimy, ostatniej wieczerzy, ukrzyżowania i zmartwychwstania.

Dzienny Dom Pomocy służy wszystkim osobom starszym w dzielnicy i całego miasta Poznania, które czują się osamotnione, pozostawione same sobie. Często jest tak, że osoby te mają rodziny, ale czują się odosobnione, nie mają z kim porozmawiać. Tutaj mogą się one wygadać, mają różne zajęcia i mogą się spełniać, nawet w starszym wieku. Podopieczni należą do chóru, chodzą z różnymi występami po przeglądach piosenkarskich. Dla seniorów jest to ich drugi dom - mówi Maria Paradowska, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 - Klub Centrum przy ul. Konopnickiej w Poznaniu.

Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum przy ul. Konopnickiej w ubiegłym roku obchodził 25-lecie istnienia. Pensjonariusze mogą korzystać m.in. z sali gimnastycznej, siłowni dla seniorów, świetlicy, pomieszczeń relaksacyjnych czy ogrodu. Podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej udzielana jest też pomoc i wsparcie socjalne, a także pomoc w kontaktach z placówkami służby zdrowia. Jest to miejsce, gdzie seniorzy mogą godnie i bezpiecznie spędzać swój czas.

W Dziennym Domu Pomocy jest 60 pensjonariuszy, z czego najmłodszy ma blisko 60 lat, a najstarszy 90.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: