Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Stop kieszonkowcom!" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Stop kieszonkowcom!"
24-03-2016 00:37   Janusz Ludwiczak
Tuż przed świętami wielkanocnymi policjanci wspólnie z ZTM rozpoczęli kolejną edycję akcji "Bezpieczny pasażer - stop kieszonkowcom", której celem jest przestrzeganie przed złodziejami. W środę na przystanku przy Moście Dworcowym pasażerowie otrzymywali ulotki informacyjne, a przed Targami stanął mobilny komisariat.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów tramwajów i autobusów funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego przestrzegali przed złodziejami.

Wystarczy chwila nieuwagi, zwłaszcza podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, aby stracić swoją własność. Najczęściej kradzione są dokumenty, pieniądze i karty płatnicze – zwraca uwagę asp. Sylwia Stańko z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Dla pasażerów przygotowano ulotki, w których przedstawiono podstawowe zasady, które pomogą uniknąć kradzieży. Każdy mógł także porozmawiać z policjantami z tzw. mobilnego komisariatu. Jest to specjalny radiowóz przeznaczony do policyjnych działań prowadzonych poza jednostkami w terenie, który tym razem zaparkował przed wejściem głównym na Targi.

Jak ustrzec się kradzieży kieszonkowych? Warto przestrzegać poniższych zasad:

  • Należy przechowywać niewielkie kwoty pieniędzy w kilku miejscach;
  • Wartościowych rzeczy i portfela nie nosić w siatkach reklamówkach, w tylnej kieszeni spodni, ani w bocznych kieszeniach płaszcza czy kurtki;
  • Torebkę należy trzymać przed sobą i – dosłownie – pod ręką (pieniądze, dokumenty i klucze chować w przegródce z dodatkowym zapięciem);
  • W trakcie zakupów nie należy prezentować zawartości portfela;
  • Ani na chwilę nie można zostawiać torebki bez nadzoru, w tramwaju czy autobusie nie „zajmować” nią siedzącego miejsca i oddalać się w celu np. skasowania biletu/zapłacenia za podróż z tPortmonetki.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: