Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Flirty na dworcu głównym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Flirty na dworcu głównym
18-12-2015 08:30   Janusz Ludwiczak
Od kilku dni na peronach dworca Poznań Główny można zobaczyć flirty. Nie chodzi o podryw, lecz nowe pociągi, którymi można dojechać do Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi i Krakowa.

Od roku pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Wrocławiem czy Katowicami jeżdżą pociągi Pendolino, które znacznie skróciły podróż między tymi miastami. W dalszym ciągu Pendolino nie będzie można jednak dojechać chociażby z Poznania do stolicy.

Pociągi Pendolino zostały zakupione na konkretne trasy, które zostały wpisane we wniosku o dofinasowania unijne projektu. Przez pierwszych osiem lat składy będą kursowały właśnie po nich. Warto jednak podkreślić, że już od nowego rozkładu jazdy z Poznania na trasie do Szczecina, Łodzi i Bydgoszczy pojawią się nowe pociągi FLIRT 3. Składy będą kursowały w korzystnej cenowo kategorii InterCity. Na ich pokładach na pasażerów czeka wiele udogodnień, takich jak wygodne fotele, gniazdka, indywidualne oświetlenie, serwis gastronomiczny. Składy będą przystosowanie do obsługi osób niepełnosprawnych. Natomiast w toaletach znajdą się przewijaki dla niemowląt. Podobny standard zaoferuje 20 nowych wagonów przeznaczonych na trasę Szczecin – Poznań - Warszawa, które pojadą w pociągach EIC. Już teraz, jadąc pociągami kategorii InterCity w kierunku Poznania, pasażerowie mogą skorzystać ze zmodernizowanego taboru z puli 218 wagonów przeznaczonych na trasę Przemyśl - Szczecin – tłumaczy Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Nowymi pociągami Flirt3 można dojechać z Poznania do Szczecina i Bydgoszczy oraz przez Kutno i Łódź do Krakowa.

Flirty można spotkać sześć razy dziennie:
7:33 Poznań Gł - (Bydgoszcz do Kraków) IC 5324 "Wawel";
8:43 Poznań Gł - (Łodź Kaliska do Szczecin) IC 1821 "Broniewski";
12:50 Poznań Gł - (Kraków do Szczecin ) IC 3810 "Sukiennice";
15:34 Poznań Gł - (Szczecin do Kraków) IC 8310 "Sukiennice";
19:36 Poznań Gł – (Szczecin do Łódź Kaliska) IC 8120 "Broniewski";
20:46 Poznań Gł – (Kraków do Bydgoszcz) IC 3524 "Wawel";
Przyjazdy analogicznie 10-15 min wcześniej od godzin odjazdów
– informuje nas Maciej na Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl).

To nie jedyne zmiany. Od niedzieli, kiedy wprowadzono nowy rozkład jazdy na kolei skróciła się znacznie podróż do Krakowa z ośmiu godzin do niespełna pięciu. O pół godziny krócej trwa podróż do Tróijmiasta, a do Zakopanego zamiast 11 godzin dojedziemy w 8,5 godziny. Ponadto Intercity zwiększyło ilość połączeń do Wrocławia z 10 do 13.


Fot: Maciej
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

21-12-2015 11:20:56
Szczur
Szkoda, że to wszystko bezprzedziałowce. Taniej, i więcej stonki się upchnie...."Nowoczesność" rodem z taniej linii lotniczej i zero intymności.
Aktualności
Niezapominajka
12

lis

19:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Pedagogów

13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: