Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi zamieniły się w wielki ciuchland - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi zamieniły się w wielki ciuchland
23-11-2015 00:36   Janusz Ludwiczak
Szpilki nie było gdzie wcisnąć w niedzielne popołudnie w pawilonie 1 MTP. Odbył się tam ostatni w tym roku Babi Targ, w trakcie którego można było wymienić się odzieżą, a także zakupić sukienki, spodnie, koszulki, torebki i inną odzież w bardzo niskich cenach.

W niedzielę na Targach wietrzono szafy, a panie mogły kupić sukienki i wymienić się torebkami. Ponad tysiąc osób zawitało w niedzielne popołudnie do pawilonu 1 MTP, w którym odbył się kolejny Babi Targ.

Idea Babiego Targu jest taka, żeby wziąć ubrania, które leżą zagrzebane gdzieś na dnie szafy przynieść tutaj i wymienić się. Często rzeczy, których my już nie potrzebujemy w szafie innej osoby mogą znaleźć drugie życie, okazać się bardzo przydatne. Doskonale działa to w przypadku dziecięcych ubranek, kiedy bardzo szybko przestają być przydatne. Jeśli nie dojdzie do wymiany można sprzedać lub kupić ubrania za przysłowiowe grosze. Babi Targ odbywa się od ośmiu lat, byliśmy w różnych miejscach: na stadionie, w Zamku, Starym Browarze. Szukamy zawsze dużej przestrzeni, do której będzie dobry dojazd – tłumaczy Joanna Stankiewicz, współorganizatorka Babiego Targu.

Tym razem na Babi Targ przyjechało blisko 500 wystawców. Panie chętnie się wymieniają i pozbywają swojej garderoby. Przychodzą również panowie, ale raczej by potowarzyszyć swoim żonom, partnerkom, siostrom, koleżankom – dodaje Joanna Stankiewicz.

Od 2007 roku Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd organizuje Babi Targ. Okazja do kolejnego "wietrzenia szaf" będzie na początku przyszłego roku.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: