Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plan miejscowy przewiduje budowę wieżowców od 4 do 8 pięter przy Palacza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plan miejscowy przewiduje budowę wieżowców od 4 do 8 pięter przy Palacza
04-11-2015 07:37   Janusz Ludwiczak
Przy ul. Palacza mają powstać kolejne budynki mieszkalne. Ponadto przy ul. Górczyńskiej jeden z inwestorów chciałby wybudować blok, który miałby mieć 8 kondygnacji.

W ubiegły wtorek, 27 października w Gimnazjum nr 50 odbył się II etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Górczyn - część A".

Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wydał już decyzję w sprawie budowy budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Palacza, w rejonie ul. Biedrzyckiego. Budynek miałby mieć 5 kondygnacji i do 17 metrów wysokości.

Ustalane są również warunki zabudowy dla budowy budynku mieszkalnego z lokalami usługowo-handlowymi w parterze. Obiekt miałby mieć do 14,5 metrów wysokości. Ponadto przy ul. Górczyńskiej jeden z inwestorów chciałby wybudować ośmiokondygnacyjny blok.

Na wniosek Rady Osiedla Górczyn planiści z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej uwzględnili zachowanie istniejącego boiska przy ul. Górczyńskiej. Jak informowaliśmy w tym miejscu jeden z inwestorów planował wybudować 10-piętrowy blok.

Również na wniosek Rady Osiedla Górczyn uwzględniono przeznaczenie terenów miejskich wzdłuż ulicy Arciszewskiego na tereny zielone. Częściowo projekt planu dopuszcza lokalizacje nowej zabudowy mieszkaniowej jedynie w przypadku wydanych już decyzji o warunkach zabudowy.

Ponadto na wniosek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Gorczyńska 33 uwzględniono zachowanie miejsc parkingowych.

Architekci i planiści Miejskiej Pracowni Urbanistycznej uwzględnią teraz kolejne uwagi mieszkańców i przygotują końcowy projekt planu miejscowego, który wiosną miałby zostać uchwalony przez Radę Miasta.


Komentarze (1)

05-11-2015 22:07:34
łazarzanin
Niech budują jak najwięcej i jak najwyżej ale nich pamiętają o miejscach parkingowych to podstawa!!!!!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: