Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontowano chodnik na Kasprzaka, ale pozostawiono dziury i stare płyty do Sczanieckiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontowano chodnik na Kasprzaka, ale pozostawiono dziury i stare płyty do Sczanieckiej
24-09-2015 08:47   Janusz Ludwiczak
Po remoncie części chodnika na ul. Kasprzaka zostawiono tam nie uzupełnioną nawierzchnię, zarzuconą piaskiem, która przebiega przez szerokość całego chodnika. Przestrzeń jest szeroka na ok. 50 cm i nie da się jej przekroczyć nie wchodząc w piach lub na jezdnię – alarmuje nasza Czytelniczka.

Chodnik na ulicy Kasprzaka został po części wyremontowany przy przystanku autobusowym linii 64 (Sczanieckiej) w kierunku Jeżyc. Po remoncie zostawiono tam nie uzupełnioną nawierzchnię, zarzuconą piaskiem, która przebiega przez szerokość całego chodnika. Przestrzeń jest szeroka na ok. 50 cm i nie da się jej przekroczyć nie wchodząc w piach lub na jezdnię. Dodam tylko, że ulica jest w tym miejscu bardzo ruchliwa już od samego świtu do późnego wieczora, a w pobliżu mieści się klika poradni lekarskich, do których dojeżdżają nierzadko mniej sprawni pacjenci (nie wspomniawszy już o mieszkańcach tej części Łazarza). Bardzo proszę o interwencję – pisze nasza Internautka Iwona Trąbka na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Rok temu przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Okazuje się, że remont chodnika na odcinku od Morawskiego do Sczanieckiej miał przeprowadzić inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów.

Swoją część już zrobiliśmy. Wyremontujemy jednak chodnik do samego skrzyżowania z ulicą Sczanieckiej, czekamy jeszcze na zgodę od Zarządu Dróg Miejskich – tłumaczy Adam Kultys, przedstawiciel inwestora, Inventia Mieszkania.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: 15 października w dawnej fabryce rowerów otworzą Netto

ZOBACZ TAKŻE: Za ponad ćwierćmiliona złotych zmodernizowano chodnik na Kasprzaka

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

24-09-2015 15:49:35
Hania
Lamanie przepisow drogowych to jest domena wiekszosci polskich kierowcow, blokady nic nie pomoga. Widze na codzien jak najchetniej taki jeden z drugim zabralby auto do mieszkania. Nie pomagaja znaki,slupki, drzewa, krzewy, na polskiego kierowce nie ma sily, zrobi co bedzie chcial bo karalnosc jest znikoma za parkowanie.
24-09-2015 12:08:54
Marek Adamczyk
I może przy okazji postawić jakieś blokady, żeby samochody parkujące pomiędzy przystankiem a przejściem dla pieszych (często też na zakazie lub na samym przejściu) nie blokowały widoczności dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Sczanieckiej w kierunku Hetmańskiej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: