Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmieniła się fasada "trójki". Ulepsz Poznań: "Powstał ogromny nośnik reklamowy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmieniła się fasada "trójki". Ulepsz Poznań: "Powstał ogromny nośnik reklamowy"
15-09-2015 09:57   Janusz Ludwiczak
Pawilon 3a nie odstrasza już swoim wyglądem z czasów głębokiego PRL. Kolorystyka hali po zakończonym właśnie remoncie nawiązuje do jasnoszarej tonacji ścian części pawilonu nr 3 rozbudowanego w roku 2001. Członkom stowarzyszenia Ulepsz Poznań i Inwestycje dla Poznania nie podoba się, że na wyremontowanym pawilonie powstał ogromny nośnik reklamowy.

Remont pawilonu nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich, znajdującego się wzdłuż ulicy Roosevelta rozpoczął się pod koniec czerwca z rocznym opóźnieniem. Remont objął zarówno zewnętrzną część budynku jak i przebudowę jego wnętrza.

Elewacja wschodnia (od strony ulicy Roosevelta) i zachodnia (od strony terenu MTP – Plac Marka pawilonu zostały poddane termomodernizacji. Nowa kolorystyka pawilonu nawiązuje do jasnoszarej tonacji ścian części pawilonu nr 3 rozbudowanego w roku 2001. Wzdłuż zachodniej ściany obiektu (od strony Placu Marka) w pasie o szerokości 7 metrów została wyremontowana nawierzchnia – wyjaśnia Karolina Nawrot z Centrum Prasowego Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W pawilonie przebudowane zostały pomieszczenia po byłych restauracjach „Szklarnia” i „Mr ToP”. Przygotowano tam nowoczesne strefy gastronomiczne. Powstały sale konferencyjne wyposażone w systemy multimedialne. Usprawniona została komunikacja poprzez przebudowę wejść oraz wykonanie nowych schodów. Dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane platformy schodowe. Usprawnione zostało działanie instalacji klimatyzacyjnych oraz dostępu do przewodowego i bezprzewodowego internetu - dodaje Karolina Nawrot z MTP.

Uwagi do remontu pawilonu mają stowarzyszenia Ulepsz Poznań i Inwestycje dla Poznania, którym nie podoba się, że na fasadzie budynku powstał ogromny nośnik reklamowy.

Brak słów. Międzynarodowe Targi Poznańskie od kilku miesięcy zapewniały o pracach specjalnego zespołu, który ma uporządkować reklamy na budynkach targowych. Na początku roku inspektor nadzoru budowlanego poinformował, iż zaledwie 2 z 17 reklam wielkoformatowych są zamontowane zgodnie z prawem. Pan prezes Trawa zapewnia, że nielegalne reklamy są sukcesywnie zdejmowane, ale przez ponad pół roku udało się zdjąć zaledwie 3-4 nośniki. A to wszystko funduje nam duma Poznania, spółka publiczna z udziałami Miasto Poznań – wyjaśnia Stowarzyszenie Ulepsz Poznań.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta - nie można oblepiać plakatami nieruchomości należących do miasta, czyli np. fasad szkół lub płotów otaczających ogródki jordanowskie. Targi powinny być bardziej innowacyjne, wyznaczać standardy i szukać nowych form komunikacji, a nie wracać do czasów, kiedy wieszanie wielkich płacht reklamowych było jedynym sposobem dotarcia do klientów – mówi w "Gazecie Wyborczej" Dawid Nowak ze Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Reklamy w tym miejscu wiszą od 2007 r. i wiszą legalnie. Doceniam kwestie estetyczne, ale proszę też zrozumieć potrzeby naszych wystawców. Oni, prezentując się na np. na Budmie, oczekują, że informacja o tym wydarzeniu pojawi się przed wejściem na teren targowy. Wystawcy chcą być widoczni – tłumaczy na łamach "Wyborczej" Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Komentarze (3)

15-09-2015 18:05:50
Hania
@Konrado: zdjecia z reklamami to stare zdjecia, tak bylo przed remontem/odswiezeniem. Nowy wyglad podoba mi sie, jest czysto i schludnie.
15-09-2015 13:11:46
Konrado
Wybaczcie ale odświeżony budynek wygląda jak magazyn za miastem. Nie spodziewałem się, że będę musiał coś takiego powiedzieć ale stwierdzam, że trzeba było jednak po prostu umyć dawną elewacje a i tak by prezentowała się lepiej niż obecna.
15-09-2015 11:12:00
x
Gdyby zwykły obywatel miasta wywiesił sobie z okna baner reklamowy, to zaraz by miał na karku dozorcę, Straż Miejską i wszystkich świętych. A tutaj jest 15 reklam niezgodnych z prawem, "specjalny zespół" istnieje zapewne tylko na papierze i można sobie bimbać z ludzi. Poznań know how.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: