Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Opóźni się otwarcie integracyjnego placu zabaw w Parku Kasprowicza. Wykonawca źle wykonał inwestycję - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Opóźni się otwarcie integracyjnego placu zabaw w Parku Kasprowicza. Wykonawca źle wykonał inwestycję
21-07-2015 08:16   Janusz Ludwiczak
Wykonawca budujący plac zabaw w Parku Kasprowicza również dla dzieci niepełnosprawnych będzie musiał usunąć usterki i dokonać poprawek w realizowanej inwestycji. Urządzenia zabawowe i alejki wykonane zostały niezgodnie z projektem.

W połowie lipca miał być gotowy plac zabaw w Parku Kasprowicza, który ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyłoniony w przetargu wykonawca - spółka Saternus Service z Chorzowa zrealizował inwestycje niezgodnie z projektem.

Mamy zastrzeżenia do tej inwestycji. Źle posadowione zostały urządzenia zabawowe. Na samym placu wykonane zostały alejki, których nie było w projekcie. Również przy zjeżdżalniach znalazły się krawężniki, które nie były przewidziane. Mogą one zagrażać bezpieczeństwu dzieci. Wykonawca będzie musiał na własny koszt dokonać poprawek, opóźni się więc oddanie placu zabaw do użytku ¬– powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Niebawem ma rozpocząć się również rozbudowa placu zabaw przy ul. Dmowskiego, pomiędzy "deskami". Inwestycję tą za 49 128 zł wykona Biuro Handlowe Agnieszka Klepaczewska ze Swarzędza.

Natomiast jesienią rozpocznie się remont alejek w Parku Kasprowicza. Zniszczone alejki, na których biegacze i rowerzyści mogą zrobić sobie krzywdę zostaną zmodernizowane najwcześniej od września. Niedługo przetarg na to zadanie ogłosi Zarząd Dróg Miejskich.


R E K L A M A

Komentarze (6)

28-07-2015 13:33:19
morlock
@Negatyw. Smutno że tak postrzegasz mój wpis. No fakt, może jestem chowańcem poprzedniego/ obecnego reżimu ale (przytaczam Ciebie)...Uważam jednak, że mamy prawo wymagać... No właśnie - Wymagać czego i od kogo? Państwa? Środowiska? Noo przestań może i porozmawiaj z żoną. Broń Boże , nie chcę Was poróżnić.
28-07-2015 06:27:26
Negatyw
@ morlock: Z całym szacunkiem do czasów komuny - jeszcze można było dostać od babci "ścierą przez łeb". Uważam jednak, że mamy prawo wymagać. Jeśli mojemu dziecku coś stanie się na placu zabaw, nast dnia składam pozew do sądu.
21-07-2015 18:34:47
adon
K2 no przecież jest część dla starszych dzieci: duża linowa siatka pająka, drabinki-rurki do podcigania, przewrotów, rozciągaania itp, równowaźnia, no i przejazd na linie.
21-07-2015 15:22:22
jkn
A kto pilnował tej inwestycji ? Gdzie nadzór. Czyli jak zawsze. To miasto upada.
21-07-2015 13:09:21
morlock
@K2. To zabierz dzieciara na swoją "siłkę". I poćwiczy pod okiem fachowych instruktorów i ogarnie się od ciecia/rodzica. Biega mi o to że jak sprysłem na twarz z drabinek to dostałem jeszcze burę od Mamy za ubrudzone lumpy i porysany pysior. A teraz jak gówniarz paznokieć złamie na zwiedzaniu Parku Kasprzoka to wzywją prokuratora. Taka różnica.
21-07-2015 09:26:07
K2
A kiedy będzie plac zabaw dla starszych dzieci z drążkami gimnastycznymi itd?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: