Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Latarnie nie świeciły się w nocy, ale za to oświetlały ulice w ciągu dnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Latarnie nie świeciły się w nocy, ale za to oświetlały ulice w ciągu dnia
23-06-2015 01:19   Janusz Ludwiczak
Latarnie na ulicy Kasprzaka potrafią nie świecić się w nocy, a za to oświetlają ulice w biały dzień. Tak było w poniedziałek od rana do godz. 12.

Po raz kolejny miasto ma problem z ulicznym oświetleniem. Latarnie tym razem na ulicy Kasprzaka nie świeciły się w nocy z niedzieli na poniedziałek, za to świeciły się w poniedziałek do południa.

W 2012 r. miasto chciało zaoszczędzić 500 tysięcy złotych na ulicznym oświetleniu. Na wniosek ZDM od końca sierpnia latarnie były włączane dopiero po godz. 21 i wyłączane godzinę przed wschodem słońca. Sytuacja ta spowodowała, że wieczorem na ulicach zapanowały egipskie ciemności. Również osoby idące bardzo wcześnie do pracy mogły wielokrotnie używać cytatu "Ciemność, widzę ciemność. Ciemność widzę" z filmu "Seksmisja".

Od wielu lat czasy załączeń i wyłączeń oświetlenia drogowego będącego w naszej administracji opierają się o tabele zmierzchów i brzasków cywilnych. Tabele skonstruowane zostały w oparciu o analizę wschodów i zachodów słońca z uwzględnieniem zmierzchów i brzasków oraz warunków pogodowych. Takie ustawienia funkcjonują od czasu montażu zegarów astronomicznych tj. od początku lat 90. Awarie oświetlenia drogowego zgłaszać można do firmy Eneos (tel. 61 856 17 22) oraz do konserwatora oświetlenia drogowego w administracji ZDM (tel. 61 670 66 61) – tłumaczy Dorota Wesołowska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Skontaktowaliśmy się z firmą Enea Oświetlenie (dawniej Eneos), która odpowiada za ok. 80 procent oświetlenia ulicznego, czyli ponad 30 tysięcy w mieście.

W niedzielę, 21 czerwca oświetlenie przy ul. Kasprzaka było niesprawne ze względu na uszkodzenie linii kablowej, które spowodowane było najprawdopodobniej pracami ziemnymi prowadzonymi w tym rejonie. W poniedziałek w godzinach rannych nasza Spółka prowadziła prace związane z usuwaniem awarii. Awaria została usunięta przed godz. 11:00 i prace zakończyły się kontrolnym załączeniem oświetlenia, co zostało potwierdzone z Zarządzie Dróg Miejskich - tłumaczy Elżbieta Darol-Matuszewska, rzecznik prasowy spółki Enea Oświetlenie.

W odniesieniu do czasu załączania się oświetlenia, informuję, że oświetlenie załącza się i wyłącza zgodnie z tabelą brzasków i zmierzchów. W tym okresie czasu lampy powinny załączyć się ok. godz. 21:50, a wyłączyć ok. godz. 03:30 - dodaje Elżbieta Darol-Matuszewska z Enea Oświetlenie.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Egipskie ciemności na ulicach. Na Kasprzaka skradziono auto

ZOBACZ TAKŻE: Uliczne latarnie święciły się w ciągu dnia

ZOBACZ TAKŻE: Ulice pogrążone w ciemnościach. Miasto chce zaoszczędzić 500 tys. zł więc gasi latarnie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

25-06-2015 09:08:21
Negatyw
Bo dziś niestety już nie ma prawdziwych społeczników. Większość traktuje to, jako formę lansu dla kariery politycznej...
23-06-2015 15:44:37
Hania
No wlasnie, ruszyli by sie zza biurka i sprawdzili stan rzeczy.
23-06-2015 10:40:01
jkn
Fajna tabela przesunięta o 12 godzin. W naszym kraju zawsze to samo. Jest wszystko ok. Panie I panowie urzędnicy siedzą za biurkiem i nie maja pojęcia co się dzieje w terenie. A na Łazarzu ciemno , śmieci niewywiezione czyli wszystko ok.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: