Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulice pogrążone w ciemnościach. Miasto chce zaoszczędzić 500 tys. zł więc gasi latarnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulice pogrążone w ciemnościach. Miasto chce zaoszczędzić 500 tys. zł więc gasi latarnie
31-08-2012 21:41   Janusz Ludwiczak
"Ciemność, widzę ciemność. Ciemność widzę" - ten cytat z filmu "Seksmisja" można spokojnie użyć spacerując ulicami. Od tygodnia wyłączane są latarnie. Miasto chce w ten sposób zaoszczędzić pół miliona złotych.

Od tygodnia światło na ulicach dają tylko jadące samochody i palące się lampy na budynkach. W pierwszej połowie sierpnia Zarząd Dróg Miejskich poprosił firmę Eneos, by w godzinach wieczornych lampy uliczne były włączane przed godz. 21 i wyłączane godzinę wcześniej niż dotychczas.

Wszystko ma związek z sytuacją finansową miasta i cięciami w przyszłorocznym budżecie, o czym szerzej w artykule: W budżecie miasta brakuje 51 mln zł. Prezydent planuje cięcia w komunikacji, oświacie i na osiedlach.

W ubiegłym roku utrzymanie i konserwacja oświetlenia drogowego kosztowała ZDM 20,8 mln zł. W przyszłorocznym budżecie miejska jednostka odpowiedzialna za drogi ma otrzymać o 10 milionów złotych mniej.

Tymczasem, jak informuje nasz Czytelnik:
Zarząd Dróg Miejskich pod opieką Grobelnego wyłącza oświetlenie w mieście, w newralgicznych miejscach. To proponuję wyłączyć oświetlenie w dzień pod wiaduktem na ul. Hetmańskiej. Tam ponad 30 lamp świeci się 24 godziny na dobę. Sam przelot ma nie więcej iż 60 m długości więc po co tam lampy w dzień - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz Internauta, Karol Kroll.


R E K L A M A

Komentarze (3)

04-09-2012 09:10:17
Logika
A bezpieczeństwo mieszkańców i studentów? Nie każdy jest w domu przed 21 (studiuje w Poznaniu, nie raz wracałam z zajęć po 21, pomijam już wyjście do kina itd.), a wyłączone lampy na pewno nie poprawiają bezpieczeństwa, kiedy trzeba wracać przez ciemne ulice.
02-09-2012 21:39:39
Tomek
A na stadion, strefy kibica, termy itp wydaliśmy prawie 2 miliardy złotych... Gdzie tu logika?
01-09-2012 10:40:20
Poznaniak
Tak całe lato i cały rok od 2007 tam są zapalone światła . Teraz Grobelny szuka oszczędności tan pajac....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: