Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gdzie, jak i na kogo głosować? - INFORMATOR WYBORCZY - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gdzie, jak i na kogo głosować? - INFORMATOR WYBORCZY
23-05-2015 09:21   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 24 maja w godz. od 7 do 21 w drugiej turze wybierać będziemy prezydenta Polski. Przedstawiamy szczegółowy informator JAK, GDZIE I NA KOGO GŁOSOWAĆ?

Jak głosujemy? - sposoby głosowania

Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Na kogo głosujemy? - lista kandydatów


Jak głosujemy? - sposoby głosowania

Głosować będzie można w niedzielę, 24 maja 2015 w godz. od 7:00 do 21:00.

Otrzymamy kartę do głosowa koloru białego, na której spośród dwóch kandydatów głosujemy TYLKO NA JEDNEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ zaznaczając znak "x" w kratce obok imienia i nazwiska kandydata.
Głos jest nieważny gdy zagłosujemy więcej niż na jednego kandydata lub nie zagłosujemy wcale.


Na kogo głosujemy? - lista kandydatów

Lista kandydatów na Prezydenta RP:

  1. DUDA Andrzej Sebastian, lat 42, wykształcenie wyższe prawnicze, poseł do Parlamentu Europejskiego, zamieszkały w Krakowie, członek Prawa i Sprawiedliwości;
  2. KOMOROWSKI Bronisław Maria, lat 62, wykształcenie wyższe historyczne, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zamieszkały w Warszawie, nie należy do partii politycznej;


Gdzie głosujemy? - lokale wyborcze

Od wyborów do Parlamentu Europejskiego zmieniły się siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych. Nie zagłosujemy już w VIII LO, Zespole Szkół Muzycznych, Młodzieżowym Domu Kultury nr 3, Klubie Osiedlowym "Krąg" oraz w Domu Studenckim "Eskulap". Wynika to m.in. z tego, że lokale nie są własnością miasta, albo nie można już zrobić w nich siedziby obwodowej komisji wyborczej. Ponadto każdy obwód musi liczyć od 500 do 3000 wyborców.

O tym, czy jesteśmy wpisani do rejestru wyborców w Poznaniu można dowiedzieć się na trzy sposoby:

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę siedzib obwodowych komisji wyborczych:

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 38
Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50

ul. Dmowskiego 62,
ul. Drobna wszystkie adresy
ul. Duszna wszystkie adresy
ul. Dwatory 1a, 2a, 2b,
ul. Głogowska 123, 125, 129, 131, 133, 135, 137, 139, 141,
ul. Górecka 1, 2, 3, 5,
ul. Hetmańska 52, 54, 56, 58a, 60, 60a, 62, 74,
ul. Krauthofera 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 29, 31, 33, 33a, 35, 37, 39, 55, 55A, 55B, 55C, 55D, 55E, 55F, 55G, 55H, 55I, 55K, 55L, 55M, 55N, 55O, 55P, 55R, 55S, 55T, 55U.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 39
Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Jarochowskiego 62

ul. Arciszewskiego wszystkie adresy
ul. Biedrzyckiego wszystkie adresy
ul. Cybulskiego wszystkie adresy
ul. Głogowska 114, 114a, 116, 118, 120, 122, 124, 124a, 126, 128, 136, 138,
ul. Hetmańska 2a, 4, 4a, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 36a, 38, 40, 40a, 42, 44, 46,
ul. Jarochowskiego 41, 41a, 41b, 43, 45, 47, 47a, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 61, 62, 63, 65, 67, 68, 69, 70, 71, 73, 75, 77,
ul. Kasprzaka 38, 40, 41, 41a, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 57, 58, 60, 62, 64,
ul. Nehringa wszystkie adresy,
ul. Palacza 8, 10, 12, 18, 18b, 20, 22, 26, 28, 30/34, 36, 38,
ul. Rogalińskiego wszystkie adresy,
ul. Winklera wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 40
Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Jarochowskiego 62

ul. Bogusławskiego 19a, 21, 21a, 22, 24, 24a, 26, 26a, 27, 29, 30, 31, 32, 34,
ul. Chociszewskiego 2, 4, 6, 7, 9, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22a, 22b, 22c, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 33a, 35, 37, 37a, 39, 41, 41a, 43, 43a, 45, 47,
ul. Głogowska 102, 104, 106, 106a, 107, 108, 109, 111, 112,
ul. Hetmańska 1, 1A, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15/19a, 15/19b, 15/19c, 15/19d, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47,
ul. Jarochowskiego 36, 38, 39, 39a, 40, 42, 44, 48a,
ul. Kasprzaka 22a, 24, 26, 28a, 30, 32, 32a, 33, 34, 34a, 34b, 34c, 35,
ul. Potworowskiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 10a, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Stablewskiego 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47,
ul. Szymborska wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 41
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38

ul. Dmowskiego 39, 41, 48, 50,
ul. Głogowska 113, 115, 115a, 117,
ul. Hetmańska 55, 55A, 55B, 57, 59, 61, 63, 65, 67, 69,
ul. Kolejowa 4, 4a, 5, 5a, 6, 6a, 7, 7a, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19/21, 22, 23, 29, 29a, 30, 31, 32, 32a, 33, 34, 34a,
ul. Lodowa 30, 32, 34, 34a, 36, 41, 41a, 41b, 43, 43a, 45,
ul. Łukaszewicza 31, 31a, 33, 33a, 35, 35a, 35b, 35c, 35d, 37a, 37b, 37c, 39, 43, 50,
ul. Potockiej 24, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 50, 51,
ul. Załęże wszystkie adresy

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 42
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38

ul. Dmowskiego 2a, 4, 5/7a, 5/7b, 5/7c, 5/7d, 5/7e, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 12a, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22a, 23, 24, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 38a, 40, 42,
ul. Lodowa 1, 3, 5, 7, 7a, 9, 11, 13, 15, 17, 19a, 19b, 19c, 19d, 27, 29, 29a, 31, 33, 35, 1/3,
ul. Łukaszewicza 20a, 22, 24, 26, 26a, 28, 28a, 30, 32, 32A, 34, 36, 38, 38a, 40, 40a, 42, 44,
ul. Potockiej 31, 31a, 33, 33a, 35, 39a, 39b, 39c, 41a, 41b, 41c, 43a, 43b, 43c, 45a, 45b, 45c,
ul. Stablewskiego 3a, 5, 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7, 9, 9a, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 43
Gimnazjum nr 51, ul. Potockiej 38

ul. Bogusławskiego 10, 12, 12a, 14, 16, 16a, 18, 18a, 18b,
ul. Chłodna wszystkie adresy
ul. Głogowska 85, 86, 86a, 87, 88, 88a, 89A, 89B, 90, 91a, 91b, 91c, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 99a, 100, 101, 103, 105,
ul. Jarochowskiego 18, 26, 28, 30, 30a, 32, 34, 34a, 34b,
ul. Kasprzaka 11, 13, 16, 19, 21, 23, 25, 27,
ul. Lodowa 2, 4, 4a, 4b, 6, 8, 10, 10a, 12, 12a, 16, 18, 20, 22, 24, 26,
ul. Morawskiego wszystkie adresy,
ul. Potockiej 21, 23, 25,
ul. Potworowskiego 15, 15a, 17, 17a,
Rynek Łazarski 17, 18, 19,
ul. Sczanieckiej 2, 2a, 4, 4a, 6, 8A, 8B, 8C, 8D, 8E, 8F, 10, 12, 14A, 16,
ul. Stablewskiego 19, 19a, 21, 23, 25, 27, 27a, 27b, 31, 31a, 33, 33a, 44, 46.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 44
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27

ul. Bogusławskiego 2, 4, 4a,
ul. Chociszewskiego 24, 24a, 24b, 26, 26a, 28, 28a, 30, 30a, 32, 32a, 34, 34a, 34b, 36, 38, 40, 42, 44, 44a, 44b, 44c, 46, 46a, 48, 48a, 50, 50a, 52, 52a, 54, 54a, 54b,
ul. Drużbackiej 2, 4, 6, 8,
ul. Jarochowskiego 1, 2, 2a, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18,
ul. Limanowskiego 13, 15, 15 a, 15b, 16, 16a, 17, 18, 18a, 18b, 19, 20, 21, 22, 23, 23a, 24, 24a, 25, 25a, 27, 27a, 29, 31, 15a,
ul. Matejki 40, 41, 42,
ul. Niegolewskich 18, 20, 22, 24, 26, 28, 28A, 28b, 28c, 30, 30a, 30b, 32, 34, 36,
ul. Reymonta 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 33A, 35, 39,
ul. Wyspiańskiego 15, 15a, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 27a, 29, 33, 39, 41, 43, 45.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 45
Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Berwińskiego 2/4

ul. Berwińskiego wszystkie adresy,
ul. Drużbackiej 1, 1a, 3, 5, 7,
ul. Głogowska 48, 50, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 64a, 66, 68, 70, 72, 74, 76, 78, 80, 82, 84,
ul. Kasprzaka 1, 1a, 2, 2a, 3, 3a, 4, 4a, 5, 6, 7, 7a, 8,
ul. Klonowica wszystkie adresy,
ul. Limanowskiego 1, 2, 3, 4, 5, 5a, 6, 7, 7a, 8, 9, 10, 11, 12,
ul. Matejki 29, 30/31, 32/33, 33a, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 44, 45, 46, 47, 48/49,
ul. Niegolewskich 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 13A, 14, 15, 15a, 16, 17, 19, 21, 23,
ul. Sczanieckiej 1, 1a, 3, 3a, 5, 5a, 5b, 7, 7a, 9, 9a, 11, 11a,
ul. Wyspiańskiego 2, 3, 4, 5, 7, 11, 13.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 46
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13

ul. Dmowskiego 3,
ul. Głogowska 51, 53, 55/57, 59, 61, 63, 65, 65a, 67, 69, 71, 73, 75, 77, 79, 81, 83,
ul. Kanałowa 17, 18,
ul. Kącik wszystkie adresy,
ul. Łukaszewicza 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14a, 14b, 16, 16a, 16b,
ul. Małeckiego 8/9, 10, 11, 12, 12a, 13, 14, 15, 15A, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 24a,
ul. Niegolewskich 1, 2-4, 3, 5,
Rynek Łazarski 1, 2, 3, 4, 4a, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 10a, 11, 12, 15, 16,
ul. Strusia 1, 2, 2a, 2b, 3, 3a, 10, 11, 12.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 47
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13

ul. Calliera wszystkie adresy,
ul. Graniczna 9/10, 11, 12, 12a, 12B, 13, 13a, 13b, 14, 15,
ul. Karwowskiego 1, 3, 3a, 4, 5, 5a, 6, 7, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24,
ul. Kolejowa 37, 38, 39, 40, 41, 42, 42A, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 52, 52a, 53,
ul. Łukaszewicza 1, 3, 5, 7, 9/13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 29a, 29b, 29c,
ul. Mottego wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 48
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Łukaszewicza 9/13

ul. Gąsiorowskich 7, 8, 9, 10, 11, 12,
ul. Głogowska 35, 35a, 37, 37a, 39, 39a, 41, 43, 43a, 45, 47, 47a, 47d, 49,
ul. Graniczna 1, 3, 4, 5, 6, 7,
ul. Kanałowa 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 15a, 13a,
ul. Kolejowa 55, 55a, 57,
ul. Małeckiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31/32, 33, 34, 35, 36, 37,
ul. Strusia 5, 6, 7, 8, 9.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 49
Zespół Szkół Handlowych, ul. Śniadeckich 54/58

ul. Bukowska 12,
ul. Dworcowa 5, 9,
ul. Gąsiorowskich 2, 3, 4, 5, 5a, 6,
ul. Głogowska 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 26, 26a, 27, 28, 29, 30, 31/33, 32, 34, 36, 38, 40,
ul. Grunwaldzka 6, 16/18, 16a, 20a, 20b,
ul. Kolejowa 1, 1/3,
ul. Konopnickiej wszystkie adresy,
ul. Małeckiego 38,
ul. Matejki 1, 2, 3, 3a, 4, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8/10, 11, 18, 22,
ul. Orzeszkowej wszystkie adresy,
ul. Parkowa 1, 3, 3a, 5, 7, 9, 11,
ul. Stolarska wszystkie adresy,
ul. Śniadeckich 1, 3, 4, 5, 6, 6a, 7, 9, 10, 11, 12, 12a, 13, 14, 14a, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 26, 28, 30, 40, 42, 44, 50, 52, 54/58, 60,
ul. Święcickiego wszystkie adresy,
ul. Zachodnia wszystkie adresy.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 50
II Liceum Ogólnokształcące, ul. Matejki 8/10

ul. Chełmońskiego wszystkie adresy,
ul. Grottgera 14, 15, 16,
ul. Kossaka 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Matejki 50, 51, 51a, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
ul. Siemiradzkiego 2, 3, 3a, 4, 7, 8, 9, 10, 10a, 11, 12,
ul. Wyspiańskiego 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22,
ul. Ułańska 2, 4, 6, 8.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 51
II Liceum Ogólnokształcące, ul. Matejki 8/10

ul. Grottgera 1, 2, 3, 3a, 4, 4a, 5, 6, 6A, 7, 7a, 8, 8a, 9, 10, 11, 12, 13,
ul. Grunwaldzka 22, 24/26, 24/26A, 28a, 34, 34a, 38, 38a, 38b, 40, 42, 44,
ul. Iłłakowiczówny wszystkie adresy,
ul. Kossaka 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23,
ul. Matejki 61, 62, 62a, 63, 64, 65, 65a, 65b, 66, 67, 68,
ul. Reymonta 3, 5, 7, 9, 11/13, 15, 17, 17a, 19,
ul. Siemiradzkiego 5, 5a, 6,
ul. Skryta wszystkie adresy,
ul. Ułańska 1, 3, 5, 7, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22A, 22B,
ul. Wojskowa 1A, 1B, 1C, 1D, 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F, 3G, 3H, 3J, 3K, 3L, 5, 6, 8, 8A, 9F, 9G, 9H, 10, 10A,
ul. Wyspiańskiego 26, 26A, 26B, 38.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 52
Szkoła Podstawowa nr 71, ul. Przybyszewskiego 37

ul. Biała wszystkie adresy,
ul. Bukowska 16, 18, 18a, 20, 24, 26, 26a, 28, 30, 32, 34, 34a, 70,
ul. Grunwaldzka 1, 3, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 29a, 29b, 31a, 31b, 31c, 33a, 33b, 33c, 35a, 35b, 35c, 37a, 37b, 41a, 41b, 43, 43a,
ul. Marcelińska 4a, 4b, 6, 8a, 8b, 10, 14, 15, 15A, 16, 18, 20, 22, 23, 24, 25, 27, 30, 34, 36a, 36b, 36c, 4,
ul. Niecała wszystkie adresy,
ul. Polna 39, 41, 60, 64, 66, 68, 70, 72, 72a, 74, 76, 78, 80, 80a, 82, 82a, 84, 84a, 86, 86a, 86b, 86c, 86d,
ul. Rokietnicka wszystkie adresy,
ul. Przybyszewskiego 37A, 39, 39a, 41, 43, 43a, 45,
ul. Szylinga wszystkie adresy,
ul. Wojskowa 11/13a, 11/13b, 11/13c, 11/13d, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 24a, 25,
ul. Zakątek wszystkie adresy.


Komentarze (4)

24-05-2015 23:58:42
Były członek Komisji
Mój wpis dotyczył traktowania członków Komisji przez wyborców i mężów zaufania. A w tych wyborach obelgi i oskarżenia pod adresem członków komisji cechowały około 1/3 wyborców.- słynne długopisy do fałszowania kart to był standard.
24-05-2015 19:44:36
Hania
"byly czlonek komisji", Nie rzucalam obelg na czlonkow komisji ani nie komentowalam niczego i nikogo, to gwoli wyjasnienia. Jesli usmiech na twarzy czlonkow komisji wyborczej to za wiele to bardzo to smutne. Nie slyszalam tez aby ktokolwiek rzucal obelgi na komisje wyborcza czy komentowal cokolwiek. Jesli ktos chamowaty sie popisal swoim chamstwem to byl to zapewne wielki wyjatek a nie regula, nie mozna generalizowac.
24-05-2015 15:39:06
Były członek Komisji
Niedługo wybory jesienne polecam tę Fuchę niezadowolonym z "obsługi " wyborcom.Przypominam że za 160zł należy uczestniczyć w 3 godzinnym szkoleniu w tygodniu pracy , policzyć karty do głosowania , 3 godziny w tygodniu pracy ,rano w dniu głosowania przyjechać o godz.5 do urzędu Miasta po karty i przywieżć do lokalu wyborczego ,ostemplować i ponownie policzyć,przygotować lokal i od 7 rano słuchać z niczym niezmąconym spokojem obelg wyborców , komentarzy niewybrednych ,podejrzeń o oszustwa wyborcze.Ja dziękuję, ale już nikt mnie nie namówi na pracę w komisji.
24-05-2015 13:45:26
Hania
Bylam glosowac, nie odnioslam dobrego wrazenia, pan z komisji wyborczej jakis niewyspany albo bardzo kiepsko myslacy. Wogole jakies takie troche zamieszanie dziwne. Niegoscinnie i surowo. Brak usmiechu lub chociaz polusmiechu na twarzach osob z komisji wyborczej. Zadnego dobrego wrazenia nie odnioslam. Widocznie w 160 zl zaplaty za dzien pracy czlonka komisji wyborczej nie wchodzi usmiech lub polusmiech dla wyborcow. A moze ja za wiele wymagam ? /Byla godzina okolo 10 rano/.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: