Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co nas czeka? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co nas czeka?
15-01-2009 23:13   Janusz Ludwiczak
Za nami 15 dni nowego, 2009 roku. Wszyscy już przyzwyczailiśmy się raczej do nowej daty. A jaki będzie ten rok dla Łazarza?

Tydzień temu podsumowaliśmy miniony rok w PLEBISCYCIE "ŁAZARZ 2008 - dzielnicowe podsumowanie roku (www.2008.lazarz.pl), w którym można jeszcze do niedzieli włącznie brać udział.

POLITYKA
13 marca podobnie jak rok temu odbędą się wybory osiedlowe. Tylko, że tym razem nie będziemy już wybierać radnych do Osiedla Świętego Łazarza lecz Osiedla Targowego i Osiedla Górczyn. W sumie wybory do samorządów pomocniczych miasta Poznania odbędą się do 27 rad osiedlowych.
Natomiast trzy miesiące później, 7 czerwca odbędą się kolejne wybory, ale już na większą skalę - do Parlamentu Europejskiego. Będą to już drugie wybory polskich polityków.

SPORT
Od 7 do 9 września w Arenie odbędą się koszykarskie mistrzostwa Europy mężczyzn, w ramach których obejrzeć będzie można grupowe zmagania reprezentacji Macedonii, Chorwacji, Izraela i Grecji.

INWESTYCJE
W lutym rozpocznie się wyburzanie Adrii. W jej miejscu Międzynarodowe Targi Poznańskie postawią nowoczesne, wielokondygnacyjne Centrum Targowe.
W lipcu do nowej siedziby przy ulicy Szylinga wprowadzą się policjanci. Właśnie tam mieścić będzie się nowa Komenda Miejska Policji.
Remont czeka też szalet miejski przy Rynku Łazarskim. Według planów ma tam powstać też łaźnia.
W tym roku rozpocząć ma się także przebudowa ulicy Roosevelta i Ronda Kaponiera oraz prace związane z wydłużeniem trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Prace prowadzone mają być także na ulicy Grunwaldzkiej oraz nie wykluczone, że nie ominą Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

KOŚCIOŁY I RELIGIE
28 czerwca przypadnie 50.rocznica kapłaństwa ks. Janusza Piotrowskiego i dyrygenta chóru Doloroza.
Pod koniec grudnia nawet 50 tysięcy osób może przyjechać na 32. Europejskie Spotkanie Młodych Taize.

JUBILEUSZE I ROCZNICE
16 stycznia 50-lecie obchodzić będzie Szkoła Podstawowa nr 9 przy ulicy Łukaszewicza. We wrześniu 90-lecie istnienia świętować będzie "Dwójka", czyli II Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Matejki.
2009 rok to także 80.rocznica PeWuKi, 20. jubileuszowe Dni Łazarza, 175-lecie powstania i początków istnienia Parku Wilsona, 35-lecie hali Arena, 35-lecie Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, 290. rocznica przybycia pierwszych osadników z okolic Bambergu oraz 180. rocznica otwarcia w Poznaniu biblioteki ufundowanej przez Edwarda Raczyńskiego (5 maja).


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: